Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Psa motorlarda depoluttion system faulty arızası

Duvi

Kayıtlı Üye
Arkadaslar bilindiği üzere psa motor üreticisi Ford..bu motoru peugeot volvo citroen gibi markalarda kullanıyorlar ..bizde PEUGEOT. 407 1.6 hdi var,geçenlerde motor Arıza lambası yandı ve depoluttion system faulty diye bir arıza verdi ekranda enjektor ışığı yandı.motoru stop ettikten sonra biraz bekleyip tekrar çalıştırdım.aracta arıza lambası halen yanıyordu..ufak ufak hareket ettim 2000 devri geçmeden eve kadar geldim.sabah aracı servise çektik.servis kirli yakıttan olabileceğini enjektorlerin işlemeyi düzgün yapamadığından olabileceğini falan söyledi..internette yaptıgım araştırmalarda benZer yorumlar yapılmıştı..iki günlük servis calışması sonucu mazot basınç sensörü diye bir sensörün arızası nedeniyle arızanın oluştuğunu söylediler.sonsor degisiminden sonra arızanın hallolmadı yoksa pompanın değişebilecek söylendi..Sensör degisimi ile bizim aracımız normale dondu,forumlarda bu arızadan dolayı isten anlamayan ustaların motor indirmeye kadar gidilebildigi ve psa grubu motorların bu arızayı bir çok sebepten dolayı verdigi yorumlarını okuyunca siz dostları bilgillendirme ihtiyacı hissettim..herkese hayırlı sürüşler...

Yazım hatalari İphone azizliği:))

Geri
Üst Alt