Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Profesyonel Dijital Fotoğraf Makinası

Can MSN'den büyük ölçüde yardımcı oldu ancak kriterlerimi tekrar buraya yazayım :)
1000TL'yi geçsin istemiyorum. Uçuk megapiksele ihtiyacım yok. Saniyede bilmem kaç yüz fotoğraf çekmeye ihtiyacım yok. LCD ekranında görüntüyü göstermesi şart. Cam gibi net çeksin. Otomatik ayar modu olmalı.
Can'ın tavsiyesine göre aradığım cihaz sanırım Canon 450D oluyo. 1050TL 2 yıl garantili fiyatı varmış.

4-5 senedir d80 kullanicisi biri olarak nikon d90 derdim ama biraz bekleyip butcede uygunsa yerine gecen yeni d7000i almani tavsiye ederim; 9-10 arkadasa d80-d90 aldirdim :) canon, 350d den sonra ikinci tepe lcd sini kaldirdigindan beri isinamadim, nikon body olarak daha iyi.. ayrica karsilastirma ve detayli incelemeler icin http://www.dpreview.com tavsiye ederim.. siniflarina gore en iyi kameralarin oldugu bir baska inceleme siteside http://reviews.cnet.com/best-midrange-dslr-cameras/?tag= burada butceye gore vs secenekler var, en iyi orta seviye dslr kategorisinde d90 en yuksek puana sahip, d7000 burayi da doldurur, 550d de en iyi giris seviyesinde yuksek puana sahip..

Makina kadar objektifinde önemi var. 450D güzel bir başlangıç makinası. 18-55 yerine 18-105 veya 18-135 lensli alırsan çok daha iyi olur..

Makina kadar objektifinde önemi var. 450D güzel bir başlangıç makinası. 18-55 yerine 18-105 veya 18-135 lensli alırsan çok daha iyi olur..

evet body den cok olay lenslerde bitiyo gibi, iyi lenslerde (prime, fast) iyi para, DSLR a girince aksesuar bollugu (lens, flash, filtreler) baya bi masraf kapisi acar

bence ekstradan objektife gerek kalmayacak güzel foto çekecek pratik bi makina lazım..
Canon PowerShot S5 IS almıştım zamanında bu sebeplerle..yeni modelleri zaten çıkmıştır bu tarz bişi olursa daha iyi olur..manuel olarak da çekim yapabiliyo zaten..

bence ekstradan objektife gerek kalmayacak güzel foto çekecek pratik bi makina lazım..
Canon PowerShot S5 IS almıştım zamanında bu sebeplerle..yeni modelleri zaten çıkmıştır bu tarz bişi olursa daha iyi olur..manuel olarak da çekim yapabiliyo zaten..

dslr sinifina girilmezse s5 bir cok eglenceli (panaroma vs) ozelligi ile slr-like kategorisinde guzel cihazdir.. dslr basli basina daha farkli daha gelismis bir dunya

Makinayı alırken titreşim özelliği olmasına dikkat et lenste bazı lenslerde yok normalde yeni serilerinde var o yüzden fiyatları düşük oluyo... ben D3000 kullanıyorum ama gene de illa d5000 diyorum hem ekonomik hem ideal bi makina bana göre....

Sanırım bütçeyi biraz daha zorlayıp D550 almaya çalışıcam. Sahibinden.com'da sıfır faturalı garantilisini 1.300TL civarına gördüm. Hem HD video çekiyomuş diğer özellikleri de fena değil gibi. Pek anlamıyorum ama Can gelince bi el atar artık :D

Geri
Üst Alt