Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

prins sönmez usta ile tüm sıralı otogaz sistemleri hakkında merak edilen herşey...

prins sönmez usta

Kayıtlı Üye
Tüm SEATCLUPWORLD üyelerine merhaba :

12 yıldır lpg sektöründe kazanmış olduğum bilgi ,tecrübe ve edinimlerimi siz değerli SEATCLUPWORLD üyeriyle paylaşmak ,tüm sıralı otogaz sistemleri hakkında soru ve sorunlarınıza çözüm ortağı olabilmek için burdayım .

keyifli paylaşımlarve forumlar dilerim .
Saygılarımla

PRİNS SÖNMEZ USTA

aramıza hosgeldınız keyıflı ve aktıf forumlar

teşekkür ederim keyifli paylaşımlar ,elimden geldiğince dilim döndüğünce tüm forum müdavimlerine yararlı olmaya çılışıcam .eminim lpg hakkında bir çok konuya aydınlık kazandırmak isteyen dostlar vardır .

selamlar

Tüm SEATCLUPWORLD üyelerine merhaba :

12 yıldır lpg sektöründe kazanmış olduğum bilgi ,tecrübe ve edinimlerimi siz değerli SEATCLUPWORLD üyeriyle paylaşmak ,tüm sıralı otogaz sistemleri hakkında soru ve sorunlarınıza çözüm ortağı olabilmek için burdayım .

keyifli paylaşımlarve forumlar dilerim .
Saygılarımla

PRİNS SÖNMEZ USTA

hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim...

ilk soru benden olsun aracım son günlerde günün ilk çalıştırmalarında böyle vuruntulu gibi, takır tukur sesler çıkararak çalışıyo, benzinle denedim yapmadı, lpg ye geçiş esnasında zannedersem motor soğuk olduğu için yapıyor, tabii bi kaç defa yaptı bunu, sürekli tekrarlamadı...

hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim...

ilk soru benden olsun aracım son günlerde günün ilk çalıştırmalarında böyle vuruntulu gibi, takır tukur sesler çıkararak çalışıyo, benzinle denedim yapmadı, lpg ye geçiş esnasında zannedersem motor soğuk olduğu için yapıyor, tabii bi kaç defa yaptı bunu, sürekli tekrarlamadı...

teşekkür ederim efendim.

yorumunuzdan anladığım kadarıyla geçiş esnasında sarsıntılı ve silkeleyerek geçiyor lpg ye ,bunun ilk akla gelen sebebi tabi eğer geçiş için ayarlanan ısı derecesi lpgnin yeterince yoğunlaşması için yeterliyse ; benzin ve lpg enjeksiyon milisaniyelerinin örtüşmemiş olması .bunun nedeni çok kararlı çalışmayan enjektör ve ecu dur .eğer bu aksamlar yeterince kararlı ve sağlıklı çalışmaz ise belirli km ler sonra aracın lpg ayarlarında sapma meydana gelmektedir ve bu tarz sorunlar doğurmaktadır .size tavsiyem per tekrarlayacak olursa kış aylarına girmeden cihazın yetkili servisine kontrol ettirmeniz olur .

eğer sorun bahsettiğim noktalar ile alakalı ise kışın geçiş esnasında stop etme gibi can sıkıcı durumlar yaşamanız muhtemel :(

mutlaka ve mutlaka işinin ehli bir ustaya ayarlarınızı kotrol ettirniz .bu arada aracımız ve lpg kitinizin markası ,ne zamandan beri kullandığınızı belirtirseniz çözümü hızlandırmuş oluruz .

selamlar

Aramızda sizi gördüğümüze çok mutluyuz hoşgeldiniz
Benim sorum yeni Lpg taktırdım ilk depo yakıt tüketimim 1 lt gazla 8,5 km yol yapmaktayım.100 kmde 12 lt gibi.Sizce bu 3-5 depo sonra iice tüketimim düşermi.Yaz mevsimlerinde sabah gaza geçiş derecesi ne olmalı?Teşekkürler..

teşekkür ederim efendim.

yorumunuzdan anladığım kadarıyla geçiş esnasında sarsıntılı ve silkeleyerek geçiyor lpg ye ,bunun ilk akla gelen sebebi tabi eğer geçiş için ayarlanan ısı derecesi lpgnin yeterince yoğunlaşması için yeterliyse ; benzin ve lpg enjeksiyon milisaniyelerinin örtüşmemiş olması .bunun nedeni çok kararlı çalışmayan enjektör ve ecu dur .eğer bu aksamlar yeterince kararlı ve sağlıklı çalışmaz ise belirli km ler sonra aracın lpg ayarlarında sapma meydana gelmektedir ve bu tarz sorunlar doğurmaktadır .size tavsiyem per tekrarlayacak olursa kış aylarına girmeden cihazın yetkili servisine kontrol ettirmeniz olur .

eğer sorun bahsettiğim noktalar ile alakalı ise kışın geçiş esnasında stop etme gibi can sıkıcı durumlar yaşamanız muhtemel :(

mutlaka ve mutlaka işinin ehli bir ustaya ayarlarınızı kotrol ettirniz .bu arada aracımız ve lpg kitinizin markası ,ne zamandan beri kullandığınızı belirtirseniz çözümü hızlandırmuş oluruz .

selamlar

cevap için teşekkürler, aracım leon makyajsız kasa 1,6 motor, lpg kiti akl, yaz başında 20000 bakımını yaptırdığım esnada yapılan ayardan sonra hissetmeye başladım bu sorunu, ondan öncesinde yoktu, önecelikli olarak ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Aramızda sizi gördüğümüze çok mutluyuz hoşgeldiniz
Benim sorum yeni Lpg taktırdım ilk depo yakıt tüketimim 1 lt gazla 8,5 km yol yapmaktayım.100 kmde 12 lt gibi.Sizce bu 3-5 depo sonra iice tüketimim düşermi.Yaz mevsimlerinde sabah gaza geçiş derecesi ne olmalı?Teşekkürler..

hoşbulduk efendim

bahsetmiş olduğunuz veriler ş.içi ise evet şuan için olması gereken aralıkta yakıt sarfiyatınız 1000-1500 km sonra servise uğrayıp tüm sistemi ve ayarlarınızı layıkıyla yaptırdıktan sonra mevcur sarfiyatınız %15-20 kadarda daha iyileşme sağlayacaktır .

lpg geçiş derecesini kullandığınız sistem farketmez yaz-kış en az 35 derece olarak ayarlatmanızda fayda var neden mi ? lpg nin istenilen yoğunluğa ulaşıp ,verimli yanmanın gerçekleşmesi için 35 derece buhar fazında olmalı .

selamlar

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

cevap için teşekkürler, aracım leon makyajsız kasa 1,6 motor, lpg kiti akl, yaz başında 20000 bakımını yaptırdığım esnada yapılan ayardan sonra hissetmeye başladım bu sorunu, ondan öncesinde yoktu, önecelikli olarak ne yapmamı tavsiye edersiniz?

bir önceki mesajımda da dile getirdiğim gibi sizin ilk olarak yapmanız gereken şey lpg ayarlarınızı ustanıza kontrol ettirmek olur .ciddi bir sorun olduğunu düşünmüyorum .

selamlar

Geri
Üst Alt