Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

prins sönmez usta ile tüm sıralı otogaz sistemleri hakkında merak edilen herşey...

SCW ye hoşgeldiniz. Bir soru da ben sorayım dedim prins marka lpg dönüşümü yapmaya karar verdiğimizde neye dikkat etmeliyiz ? Hatta marka olarak sormak yerine bir kişi aracına LPG dönüşümü yaptırmak istediğinde hangi markaya ve neye dikkat etmeli bir çok marka var hepsinin fiyatları da farklı yani kimisi diyor ki benim aracıma şu markanın kiti daha iyi oluyormuş kimisi diyor o kit sorun çıkarıyor falan filan sizce böyle bir şey varmı?

özür dilerim sorunuz gözümden kaçmış kusuruma bakmayın :(

sorunuza şöyle cevap vereyim örneğin yeni nesil bmw valvetronik motora sahip araçlarda manifolt basıncı çok düşüktür .italyan sişstemelr manifolt basıncı referansıyla doğru çalışır fakat bu araçlarda çok düşük napcaz :( işte can alıcı cvp yine örnek vereyim prins ise manifolt basıncına gerek duymadan kararlı ve sorunsuz çalışır .evet bazı araçlar ürün seçiyor .diğer bir detay daha yarı sıralı -full grup enjeksiyon araçlarda her ürün randıman vermiyor bu tip araçlarda aeb yazılımlı ürünler tercih edilmeli . yani sorunuzun özeti şu ki siz önce doğru ustayı bulacaksınız ustanızda sizin araç teknolojisine en uygun ürünün montajını yapacak .

dilerim azda olsa aklınızdaki soruya cvp olmuştur .

selamlar

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

teşekkür ederim ,hoşbulduk efendim :)

Merhaba usta hoşgeldin.
Bir arkadaşım 140 bg 1.4 tsi oktavia alacak. Lpg kiti olarak ne seçsin? Vialle olur demişler

Sönmez Usta selamlar. Kendi aracımda (1.6 mpi 102) Prins LPG kullanıyorum yaklaşık 40.000 kmdir. son zamanlarda ara ara gaza basarken anlık bir tekleme ve aynı anda lpg ışıklarının anlık sönmesi sorunu var. 1-2 yere götürdüm bakalım dediler güvenemedim pek. durum neden kaynaklanır? Prins de böle sorunlar olmaması lazım, daha önceden farklı kit kullanan araçlarım olmuştu onlarda bu sıkıntıyı yaşamamıştım. @prins sönmez usta

Sönmez Usta selamlar. Kendi aracımda (1.6 mpi 102) Prins LPG kullanıyorum yaklaşık 40.000 kmdir. son zamanlarda ara ara gaza basarken anlık bir tekleme ve aynı anda lpg ışıklarının anlık sönmesi sorunu var. 1-2 yere götürdüm bakalım dediler güvenemedim pek. durum neden kaynaklanır? Prins de böle sorunlar olmaması lazım, daha önceden farklı kit kullanan araçlarım olmuştu onlarda bu sıkıntıyı yaşamamıştım. @prins sönmez usta

merhaba kadir bey silkeleme ve aynı anda seçici anahtardaki ceryanın kesilmesi ilk olarak akla lpg tesisatında bir temazssızlığa işaret ediyor ,bu ceryan yada şase de olabilir .inanın prinste hiç yaşadığımız bir sorun değil bu durum :( ama ilk yapılması gereken şey tesisatın titizlikle kontrol edilmesi .aşınan yada yıpranan ve araç gövdesine sürtünen bir yer var mı ...Ana ceryan ve kontak ceryanı sağlıklı ve sağlam mı ,şase bağlantıları sağlam mı ?

anlık ceryan kesintisi kontrolsüz lpg benzin geçişine neden olup silkeleme ve sarsıntıya neden olur .

sorun tamamıyla elektriksel bir sorun tabi çok basit bir temassızlıkta bu sıkıntıya yol açabilir .size güven veren bir servise uğramanızda fayda var .

bu aksamı kontrol ettirin gerekirse başka nedenler üzerine yoğunlaşırız . canınızı sıkmayın çözeriz :)

selamlar

merhaba kadir bey silkeleme ve aynı anda seçici anahtardaki ceryanın kesilmesi ilk olarak akla lpg tesisatında bir temazssızlığa işaret ediyor ,bu ceryan yada şase de olabilir .inanın prinste hiç yaşadığımız bir sorun değil bu durum :( ama ilk yapılması gereken şey tesisatın titizlikle kontrol edilmesi .aşınan yada yıpranan ve araç gövdesine sürtünen bir yer var mı ...Ana ceryan ve kontak ceryanı sağlıklı ve sağlam mı ,şase bağlantıları sağlam mı ?

anlık ceryan kesintisi kontrolsüz lpg benzin geçişine neden olup silkeleme ve sarsıntıya neden olur .

sorun tamamıyla elektriksel bir sorun tabi çok basit bir temassızlıkta bu sıkıntıya yol açabilir .size güven veren bir servise uğramanızda fayda var .

bu aksamı kontrol ettirin gerekirse başka nedenler üzerine yoğunlaşırız . canınızı sıkmayın çözeriz :)

selamlar

Tesekkurler Sonmez usta.

sönmez usta tsi motorlardaki gaz sistemi montajındaki yeniliklerden bahsedebilirmisin biraz gaz pompasının deponun içinde yüksek basınçlı olması enjektörlerin çıkartılarak yerine ufak bi aparat ile gaz ve benzin enjektorlerinin kesip biçmeden takılma avantajları ve gaz ile yürürken benzin enjektörlerinin kapatılarak zarar görmesinin engellenmesi gibi....

- - - Mesaj Birleştirildi - - -
@Salvia
detaylı bir cvp vermiştim ama internetin azizliğine uğradım :( ama özetle şunu belirtmek isterim ki yeni nesil direk enjeksiyonlu araçlar için likit sistemn uygulanmaktadır .bu sistemde aracın kendi benzin enjektörleri kullanılmakta extra lpg enjektörü kullanılmamaktadır adından da anlaşılacağı gibi ayn benzin gibi likit olarak yanma odasına yine benzin enjektörü sayesinde püskürtülmektedir . biri depoda diğeri benzin yakıt rayı kenarında bulunan yüksek basınç pompası sayesinde lpg likit olarak kullanılmaktadır .bir anlamda çalışma ve stratejisi aynı benzin gibidir .benzin enjektörleri kesip biçilmez yada başka bir aparat kullanılmaz sadece benzin rayına bypass yapılarak istenildiğinde benzin istenildiğinde lpg kullanılır fakat ikiside aynı arayı aynı enjektörü kullanılır .

likit sistemeler dışında uygulanan sistemler rolantide yada tüm devirler de belli milisaniyelerde benzin kullanmaktadır bunun amacı benzin enjektörün ısınmasını ve zarar görmesini engellemektir .yani benzin ve lpg yi beraber kullanarak çalışmaktadırlar .

likit sistem %100 lpg kullanılır benzine kesinlikle ihtiyaç duyulmaz benzin enjektörü sorunu kesin olarak ortadadan kalkmaktadır .
aklınıza takılacak başka bişey olursa yazın lütfen
selamlar

Geri
Üst Alt