Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

prins sönmez usta ile tüm sıralı otogaz sistemleri hakkında merak edilen herşey...

foruma hos geldin usta. LPG hakkinda aydinlatici bilgilerini bekliyoruz ;)

SCW ye hoşgeldiniz. Bir soru da ben sorayım dedim prins marka lpg dönüşümü yapmaya karar verdiğimizde neye dikkat etmeliyiz ? Hatta marka olarak sormak yerine bir kişi aracına LPG dönüşümü yaptırmak istediğinde hangi markaya ve neye dikkat etmeli bir çok marka var hepsinin fiyatları da farklı yani kimisi diyor ki benim aracıma şu markanın kiti daha iyi oluyormuş kimisi diyor o kit sorun çıkarıyor falan filan sizce böyle bir şey varmı?

hoşbulduk efendim

bahsetmiş olduğunuz veriler ş.içi ise evet şuan için olması gereken aralıkta yakıt sarfiyatınız 1000-1500 km sonra servise uğrayıp tüm sistemi ve ayarlarınızı layıkıyla yaptırdıktan sonra mevcur sarfiyatınız %15-20 kadarda daha iyileşme sağlayacaktır .

lpg geçiş derecesini kullandığınız sistem farketmez yaz-kış en az 35 derece olarak ayarlatmanızda fayda var neden mi ? lpg nin istenilen yoğunluğa ulaşıp ,verimli yanmanın gerçekleşmesi için 35 derece buhar fazında olmalı .

selamlar

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

bir önceki mesajımda da dile getirdiğim gibi sizin ilk olarak yapmanız gereken şey lpg ayarlarınızı ustanıza kontrol ettirmek olur .ciddi bir sorun olduğunu düşünmüyorum .

selamlar
Teşekkürler ustacım şehir içi tüketimimdi evet.1000 km yi uzun yol yapcam 1150km o zaman ulaşmış olacağım.

Öncelikle Foruma hoşgeldiniz...2 sorum olacak;
1)Muayeneye girmeden önce alınması gereken sızdırmazlık raporununa artık gerek yokmuş bu doğru mudur?Bir de işlemlerin sırası nasıl oluyor ben bu hafta proje alacağım sonra sızdırmazlık raporu almadan direk muayeneye mi gireceğim?

2)Aracım 1.4 100 hp 2005 İbiza. Landi marka lpg kullanıyorum genel anlamda mennunum yakıt tasarrufu çok iyi ancak gaz deposu full ve full e yakınken aracın çekişi gayet iyi ama depo bitmeye yakın aracın performansı düşüyor ve ara sıra stoplama sorunu, rolanti de dengesiz çalışma yapıyor bunun gazın doluluğuyla ne ilgisi olabilir?Ne yapmam gerekiyor?Şimdeden teşekkürler... Bide senden motor için en sağlıklı ve en performanslı lpg önerisi bekliyoruz...

Öncelikle Foruma hoşgeldiniz...2 sorum olacak;
1)Muayeneye girmeden önce alınması gereken sızdırmazlık raporununa artık gerek yokmuş bu doğru mudur?Bir de işlemlerin sırası nasıl oluyor ben bu hafta proje alacağım sonra sızdırmazlık raporu almadan direk muayeneye mi gireceğim?

2)Aracım 1.4 100 hp 2005 İbiza. Landi marka lpg kullanıyorum genel anlamda mennunum yakıt tasarrufu çok iyi ancak gaz deposu full ve full e yakınken aracın çekişi gayet iyi ama depo bitmeye yakın aracın performansı düşüyor ve ara sıra stoplama sorunu, rolanti de dengesiz çalışma yapıyor bunun gazın doluluğuyla ne ilgisi olabilir?Ne yapmam gerekiyor?Şimdeden teşekkürler... Bide senden motor için en sağlıklı ve en performanslı lpg önerisi bekliyoruz...

hoşbulduk

1-evet sızdırmazlık almadan muayeneye girebilrisniz fakat montajınızda yada sistemde standart dışı bişey olursa muayane istasyonu sizden sızdırmazlık belgesini isteyebilir .normal şartalarda direk gidebilirisiniz.

2-deponuzdaki yakıt seviyesiyle performansın bir ilişkisi yoktur ,zaten depeonuzda yeterli yakıt olmadığında sistem yeterli basıncı görmediği için benzine geçiş yapacaktır .fakat siz yinede basınç ayarlarınızı kontrol ettirmenizde fayda var .stop etmesi yada dengesiz çalışması kesinlikle normal bir durum değil yine sistem ayarlarınızı işinin ehli bir servise kontrol ettirin bunun bir çok nedeni olabilir .

şuan için ipragaz,opet ve shell in yakıtları sorunsuz bunları tercih edebilirisniz .

selamlar

Geri
Üst Alt