Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Pratik Bilgiler..

bi tanesiniz siz yaaa, çok keyiflendim çok güldüm akşam akşam:)

Yiğit genelde aracımı ben pek yıkamam, yıkamacıya gidince de kenarda köşede kalan sular için kompresörle hava tuttururum aklıma gelirse o kadar.

aklima gelen 2 pratik bilgi..
leonlarin bagaj bölgesi resmen su deposu..camın oturduğu bagaj bölümündeki suyu TAMAMEN ALMAK için hava tutmak dahi yetmiyor..çözümü;
bagaj kapağini açiyoruz sonuna kadar..15-20 saniye içinde bütün camin üst köşelerinde toplaniyor..bir bez yardimiyla emdiriyoruz..olay bitmiştir..ha bir de arkadaki S logosunun içine bezi sokup mutlaka biraz gezdirin içerde çünkü orasi da baya su aliyor..

leonlarda aynalardaki suyu en iyi çikartmanin yolu;
öncelikle ayna normal açık konumda iken aynanıza ileri doğru kuvvet uygulayin..korkmayin kirilmaz...o bölge pek çok işlem yapilabilmesi için (polisaj , boya vs.) makinelerin girebilmesi için hareketli yapilmiştir....ileri kuvvet uygulayinca çat diye dışarı dönüyor...bi kısım suyu öyle akıtın...gidin arabanin etrafini silin temizleyin 5 dakika geçsin..aynaları normal konuma geri getirip komple katlayin bu sefer...bütün su akacaktir =)en azindan bende bu şekilde:D

Cezmi Abi'm kalbimi kırdın açtığım bi sürü her türden konu var ya.. :(

açtığın konuları senden fazla takip ediyorum ben sadece f1 den bahsettim...senin kalbin kırılırsa ben çok üzülürüm:(

yeter ki sen Abi'm sorun değil.. ;)

en güzeli araç üzerinde kompresörle suyu fazla dolaştırmamak ve kurulamadan önce arabanın üzerindeki suyun biraz akmasını beklemek çünkü aracı ne kadar çabuk bezle kurutmaya çalışırsanız o kadar çizersiniz....
kompresörle hava tutmak bi bezlede akan suyu almak en mantıklısı tabi zaten periyodik cila yapılan boyası düzgün araçlar su tutmaz bu yüzden gölgede biraz bekletip akıntılar azaldıktan sonra aracın silinmesi daha mantıklı......

Bir kaç bilgi (pratik mi bilmem ama) de benden madem. Benimde çorbada tuzum olsun.

Öncelikle TSI ve Turbolu diğer araçlar için kısa bir bilgi. Araçlarımızda bulunan turbolarımızın devri tsi araçların ki atıyorum ortalama 50 bin devir saniye ise 1,9 araçlarımızda ise 70 ds dir. Araçlarımızdaki maximum motor devri ise 7-8 aralığıdır. Şimdi burada önemli olan kısım şudur. Araçlarınız ile a noktasından b noktasına seyatinizi tamamladığınızda normalde araçlarınızı ulaşacağınız noktaya geldiğiniz için direk stop edersiniz motorunuz durur ama turbonuz ise ortalama 60 ds den duracağı zamana kadar minumum yağlama ile çalışmaya devam eder. Peki ne yapacağız. Ulaşmak istediğimiz noktaya ulaştığımızda motorumuzu hemen stop etmek yerine 30-50 saniye arasında bir vakitte araç içinde vakit geçirmek olacaktır.

Bunun yanında klima ile ilgili olarak. Yine turboya benzer bir işlem yapılacaktır klimalarımızı kullanırken. Şöyle ki klimamızı varacağımız noktaya ulaşmadan bir on dakika önce stop edip klimayı devreden çıkarıp kullandıktan sonra aracınızı stop edin.

cok dogru bir bilgi abi..turbolu araclarda durduktan sonra 1 dk filan calisir vaziyette beklemekte büyük fayda var..Kutlarim..

Bir kaç bilgi (pratik mi bilmem ama) de benden madem. Benimde çorbada tuzum olsun.

Öncelikle TSI ve Turbolu diğer araçlar için kısa bir bilgi. Araçlarımızda bulunan turbolarımızın devri tsi araçların ki atıyorum ortalama 50 bin devir saniye ise 1,9 araçlarımızda ise 70 ds dir. Araçlarımızdaki maximum motor devri ise 7-8 aralığıdır. Şimdi burada önemli olan kısım şudur. Araçlarınız ile a noktasından b noktasına seyatinizi tamamladığınızda normalde araçlarınızı ulaşacağınız noktaya geldiğiniz için direk stop edersiniz motorunuz durur ama turbonuz ise ortalama 60 ds den duracağı zamana kadar minumum yağlama ile çalışmaya devam eder. Peki ne yapacağız. Ulaşmak istediğimiz noktaya ulaştığımızda motorumuzu hemen stop etmek yerine 30-50 saniye arasında bir vakitte araç içinde vakit geçirmek olacaktır.

Bunun yanında klima ile ilgili olarak. Yine turboya benzer bir işlem yapılacaktır klimalarımızı kullanırken. Şöyle ki klimamızı varacağımız noktaya ulaşmadan bir on dakika önce stop edip klimayı devreden çıkarıp kullandıktan sonra aracınızı stop edin.

BEn garaja artık tazikli su makinası aldım çok süper hergün yıkıyasım geliyor vakit yok ama önce tazikli su ile ıslatıyorum aracı alıyorum bılasık detarjanı :D köpürt dal arabaya yumusak süngerle sonra bir tazikli su daha güneşe bırakıyorum sonra güneş yoksa yumusak bir havlu ile kurulamaya baslıyorum özellikle arka logo kapı araları ve aynalar sinir ediyor onlarlada ayrı güreşiyorum

Geri
Üst Alt