Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Port & Polish İşlerimizden Örnekler

ukku

Kayıtlı Üye
306 GTI gaz kelebeği (Orijinal)
306ncesilarge.jpg

306 GTI gaz kelebeği (Genişletilip parlatılma işleminden sonra)
306sonraslarge.jpg

Honda Civic VTI gaz kelebeği (işlemden sonra)
b16iesgazkelebeilarge.jpg

Clio RS gaz kelebeği (kelebek içindeki tepeciklerin güzelce traşlanıp parlatılması işleminden sonra)
cliors2jpglarge.jpg

Clio RS emme manifoldu (portlar kapak işe eşlendikten sonra)
11122010110medium.jpg

Clio RS emme manifoldu iş bittikten sonra orj conta ile görünümü
11122010116medium.jpg

Honda Civic IES emme manifoldu (portların büyütülüp, kapak ebatlarına eşlenip parlatılması işleminden sonra)
d16emmemanifoldularge.jpg

d16emmemanflarge.jpg

d16emmemanflarge.jpg

d16iesemmelarge.jpg

d16iesemmeeelarge.jpg

d16iesemmesilarge.jpg

Lada 2107 komple kapağa port polish işleminden sonra (Rusya'dan)
lada2107kapaklarge.jpg

Megane Coupe F7R emme manifoldu (portların büyütülüp, kapak ebatlarına eşlenip parlatılması işleminden sonra)
meganecoupelarge.jpg

meganecoupe2large.jpg

Megane Coupe F7R gaz kelebeği (kelebek içindeki tepeciklerin güzelce traşlanıp parlatılması işleminden sonra)

meganecoupe3large.jpg

Megane RS 225 emme manifoldu
meganers2large.jpg

Megane RS 225 gaz kelebeği

meganerslarge.jpg

İşçiliğin tamamı Kaan'a, yani port polish ustama aittir :) Ben olayın ölçü ve titizlik konusunda sadece denetleme ve Kaan'ın kafasını ütülemeyle görevliyim :D
Ne kadar titiz ve özenli çalıştığımızı birkaç örnekle fotoğraflamaya çalıştım.. Örneğin emme manifoldunun 4 portu da iş bitiminde dijital kumpas ile ölçümlerimde eşit çıkmalı.. Ya da gaz kelebeği işlenirken bombelik olmamalı, bi eksenden fazla, bi eksenden az alınmış olmamalı vs. Bunlar gibi özen gösterdiğimiz pek çok nokta var.. Devamlı çizerek, şablon alarak ve hassas ölçümler yaparak bu işleri çıkardık.. Pek çok aracın parçaları ile de çalışmaya devam ediyoruz.. Aracına bu tip uygulamalar yaptırmayı düşünen olursa özelden ulaşabilir, yorumlarınız için şimdiden teşekkürler... ;)

Tech'de görmüştüm örnekleri. Ayrıca fiyatları da çok uygundu..

Tech'de görmüştüm örnekleri. Ayrıca fiyatları da çok uygundu..

Aynen öyle Ayberk.. İngiltere'de 200 pounda yapılan Clio RS modifiyesinin fazlasını 250 TL'ye yaptık... Yapılan araçların sahipleri de son derece memnun kaldılar :)
Hatta hala kargoyla Ankara'dan, İzmir'den, Antalya'dan işlenmek üzere parçalar geliyor..

Aynen öyle Ayberk.. İngiltere'de 200 pounda yapılan Clio RS modifiyesinin fazlasını 250 TL'ye yaptık... Yapılan araçların sahipleri de son derece memnun kaldılar :)
Hatta hala kargoyla Ankara'dan, İzmir'den, Antalya'dan işlenmek üzere parçalar geliyor..

Gerçekten işçilikleri de çok kaliteli. Sanırım Kadir Abi'nin RS'in işlemlerini de orada yapmışlar.
Ama bu konunun burada bi cam filmi konusu kadar ilgi göreceğini sanmıyorum :D
Keşke bu tür paylaşımlar çoğunlukta olsa forumda.

kaanın ıscılıgı cok ıyı kesınlıkle 250 lıradan fazlasını hakedıyor ama adam resmen para ıcın degıl ıscılıgını sergılemek ıcın yapıyor bu ısı :)

Gerçekten işçilikleri de çok kaliteli. Sanırım Kadir Abi'nin RS'in işlemlerini de orada yapmışlar.
Ama bu konunun burada bi cam filmi konusu kadar ilgi göreceğini sanmıyorum :D
Keşke bu tür paylaşımlar olsa forumda.

Evet Kadir Abi'nin kelebeği de bizde yapıldı, yakında komple silindir kapağı geliyor :)
Ben elimde böyle bi imkan varken paylaşayım dedim, ilgilenenler olabilir... Mesela ABF 'nin gaz kelebeği epey kötü... :D

AEB silindir kapagi alsam port polish sonrasi sadece Titanium retainer ve yaylarini alip oem subaplarla toplasam verimli olurmu sence Utku benim cuprada??

bir soruda benden utku bu işlemler ne işe yarıyor ne gibi bir faydası var +güç alınabiliyormu 1.6 leon için ne olur ve nekadar sürüyor işçilik saat yada gün olarak

AEB silindir kapagi alsam port polish sonrasi sadece Titanium retainer ve yaylarini alip oem subaplarla toplasam verimli olurmu sence Utku benim cuprada??

Abi senin motorun yan durduğu için AEB değil AGU veya türevlerinden tercih etmelisin :)
Ama AGU kapak tadilata ihtiyaç duymadan aracına uyar mı açıkçası bilemiyorum :(
Şu anda kullandığın güçler için kapağı açmana gerek yok derim, yine örneklerine bakar söylerim ne kadar fark ettiğini :)

bir soruda benden utku bu işlemler ne işe yarıyor ne gibi bir faydası var +güç alınabiliyormu 1.6 leon için ne olur ve nekadar sürüyor işçilik saat yada gün olarak

Abicim olay havanın ve hava yakıt karışımının geçtiği yolları makul düzeyde büyütüp, aynı zamanda yüzeyini fabrikanın yaptığından daha pürüzsüz, daha parlak hale getirerek akışı güzelleştirmek..
1.6 'da emme manifoldu plastik diye biliyorum, haliyle emmeye dokunamayız, ama gaz kelebeğine yapılan işlem ile gaz tepkisinde ve gidişinde biraz rahatlama olur.. gaz kelebeği 4-5 saat kadar sürüyor..

senın ıcın bu tarz b uygulamaya gerek yok abı,onun yerıne emmen eger stocksa onu degıstırebılırsın,ya AGU nunkını alırsın yada aftermarket b markanınkını.2871 ıle ust kapakla oynamaya gerek yok.Utkunun dedıgı gıbı AEB degıl Agununkını alman gerekıyor eger bu tarz b uygulama yapıcak olursan

Geri
Üst Alt