Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Polo GTİ - İbiza Cupra İnceleme yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zafa38

Kayıtlı Üye
Evet arkadaslar sonunda Kayseride ilk Polo GTİ yollara cıktı. 4 kapılı ekranlı tamamen acılan sunrooflu beyaz renk bir özelliklerinde bir araç. Alan arkadas dolaylı yollardan tanıdık cıktı. Tanıstık konustuk arabaları sürdük. Polo GTİ hakkaten iç kalitesi yabana atılmıcak cinsten. Kullanılan malzemelere cupranınki gibi sert değil iç malzeme kalitesi süper diyebilirim. Kol dayama vs standart. Sadece katlanır ayna yok. Ses sistemi cupranınki ile aynı fakat ekranlı dokunmatik teyp nokta atışı olmuş. Ledli mercekli farların durusu 10 numara.
Gelelim yol testine. Arac henuz 600 Km deydi. Bindik sıktık baktık. Henuz motor tam acık deildi. Vites oranları sanki benim araçtan birazdaha uzun gibi fakat 7000d/d de vitesi atıyor DSG. Benim araçta 7200 ggibi çeviriyor bu sanırım motorun açılma rodaj vs gibi kriterlerinen oluyor. Sesi nerdeyse benim araç ile aynı sadece alt devirlerde birazdaha kalınlık üstlerde birazdaha incemsi cok fark edilmicek ses farkı war. Gelelim orj süspansiyon sistemine. Süspansiyon sistemine baktık denedik cukurlardan gctik ne bi ses ne bi sallama wurma war. Gerçekten süspansiyon sistemi Golf 5 inki ile aynı 3 noktadan baglantılı. İbiza cupranınki ise eski kasa 6N ile aynı sanırsam. Zaten seat kalite olarakten hep geriden seyrediyor. Çok başarılı spor aynı zamanda konforlu. İbiza cupranın stock süspansiyonları ise aşırı sert rahatsız edici bana gore başarısız. Heleki yaydan sonra binilicek gibi değil. 4 kapının gorunusu sade dursada bana gore sade ama kalite olarak polo gerçekten bayagı onde. Fakat görünüş olarak yinede objektif bakaraktan ben cupra dicem. Arkadasın rodajı bittikten ve arabasına alıştıktan sonra kendisi ile roll denemesi yapcaz İnş. Kendisine Kazasız Belasız sürüşler diliyorum Koca bi Maşallah :)

Okudugunuz için Teşekkürler :)

Resimler

fe1axc.jpg

16lya28.jpg

2cwrbbp.jpg

Buda bnm arabanın günceli :D

2gxr88j.jpg

Buda Geçenlerde Bayiye gelen GRİ 4 kapı GTİ :) Arkadas saolsun depoya indirdi beni bayide :D

v7ru55.jpg

2aeug41.jpg

2qdn6ko.jpg

i40juh.jpg

2aik2nm.jpg

Bunlarda Garajdan Bonuslar :D Artık VW grubundan kusmak üzereydim çıktık bayinin depodan. Normalde musterilerin girmesi yasakmıs sanırım...

1z2fzlv.jpg

2d7ybew.jpg

2ah73f6.jpg

w14by8.jpg

2zptks8.jpg

3hk6e.jpg

Valla cupra bir başka duruyor yanında:)

cidden öyle ya :) bu tarz bir araba alıcak olsam çok gidip gelirim herhalde

maşalLah...

polo gti,ibiza cupradan 5 gömlek üstün tabikide malzeme kalitesi vs olarak ama gelelim tipe :D ibiza yakışıklılıkta 10 gömlek üstün :D

Walla GTİ fısır fısır yaa süspansyonuna dibim düştü :D

safa aracının ön panjur kısmıı bocanegraya çevirirsen çok daha karizmatik olucak Allah nazarlardan korusun kardeşim

motor sesınde farklı olması ımkansızda o kabıne gıren ses oranındakı farklılıktan kaynaklanıyor olabılır

motor sesınde farklı olması ımkansızda o kabıne gıren ses oranındakı farklılıktan kaynaklanıyor olabılır

Kesinlikle dediğinden olabilir. Ayrıyeten cok ince detaylar dusunulmus ama ufak seylerden kaçınılmış. Mesela aynalar piano black deil. Katlanır ayna yok. Kaput süspansiyonu yok. Bazı noktalardada kalite belli edio kendini orneğin kaputun altındaki siyah plastik yalıtımın altında tam turbonun denk geldiği yerde manifold cıkısının üst tarafında kaputun siyah plastiğini korumak için cok guzel demir sac plaka koyulmus kaputun içine...

İcini bilmem ama senin araban polodan 1000 kat daha guzel..

VW-Seat fiyat farkı böyle noktalarda açağa çıkıyor zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt