Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Polo 1.2 TDI Debriyaj.

H.G.Koçer

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar ikinci el 1.2 tdi polo satın aldık araç 18.400 km de debriyajla ilgili bir sıkıntı var debriyaj çok yukarıda kavrıyor. debriyajın yukarıda kavraması debriyajın zarar gördüğü bir kısmının bittiği ve değişmesi gerektiğinin sinyalidir bunu biliyorum kötü kullanım sonucu bir arabanın debriyajı 18.400 km de de bitebilir normaldir bunuda biliyorum bunlar dışında bana söyleyebileceğiniz bir bilgi var mı ? özellikle ibiza tdi ve tsi manuel vites arkadaşlardan destek bekliyorum esenlikler dilerim.

Özellikle tdi ve tsi'cilerden yardım istemişsin hocam ama ben bir atmosferik sürücüsü olarak kendimi tutamadım cevap veriyorum.
Ben aracı sıfır aldım. Ve ilk günden itibaren debriyaj hep yukarda kavradı.
Benim bildiğim seat grubu araçlar hep yukarıda kavrıyor.
Yani bence sorun yok...
Tabi polo da öyleyse.

Herkese merhabalar ikinci el 1.2 tdi polo satın aldık araç 18.400 km de debriyajla ilgili bir sıkıntı var debriyaj çok yukarıda kavrıyor. debriyajın yukarıda kavraması debriyajın zarar gördüğü bir kısmının bittiği ve değişmesi gerektiğinin sinyalidir bunu biliyorum kötü kullanım sonucu bir arabanın debriyajı 18.400 km de de bitebilir normaldir bunuda biliyorum bunlar dışında bana söyleyebileceğiniz bir bilgi var mı ? özellikle ibiza tdi ve tsi manuel vites arkadaşlardan destek bekliyorum esenlikler dilerim.
Benim debriyaj da yukarda kavrıyor,sanırım Vag gurubunun bir özelliği.

debriyaj kavrammasını servisde düzeltebilirsiniz ayarı var.nasıl kullanım rahatlığı istiyorsan ona göre kavratabilirsin :) şahin aracımdan hatırladım şimdi :D

Bir arkadaşın focusu vardı. Bir gün tamirci, arkadasa söyle dedi: Eğer yolda giderken 100 km hızda araç bağırıyorsa bu debriyaj balatasinin öldüğü anlamına gelebilir. Bir de el freni testi uygulayabilirsiniz. Ama daha da içiniz rahat etmezse servise veya Tamirciye gösterin. Aracım 2000 kmde daha 3 ay bile olmadı alalı. Aracım 1.4 style ibiza. Ve asagida kavramiyor.

Bir arkadaşın focusu vardı. Bir gün tamirci, arkadasa söyle dedi: Eğer yolda giderken 100 km hızda araç bağırıyorsa bu debriyaj balatasinin öldüğü anlamına gelebilir. Bir de el freni testi uygulayabilirsiniz. Ama daha da içiniz rahat etmezse servise veya Tamirciye gösterin. Aracım 2000 kmde daha 3 ay bile olmadı alalı. Aracım 1.4 style ibiza. Ve asagida kavramiyor.
debriyajın standart kavraması ortasıdır.bunun balatadan ustalar ayar veriyor.biraz masraflı olabilir ama durum bu.fabrika cıkışlı böyledır hep kanımca :D

Debriyaj kullanima bagli olarak bazen 10 bin bazen 50 bin bazen 80 bin bile gidebilir. Tamamen kullanıcıya bağlıdır. Ama iki leon kullandim yukarida kavradi. Bence problem yoktur...ama siz yinede baktirin.

Kedidir kediiii...
Birşey yoktur bence

Banada birşey yokmuş gibi geldi ama emin olamamıştım sizlerde yukarda kavrıyor diyorsanız sıkıntı yok demwktir

bende 1.2 tdi ibiza st vardı ben hep sona kadar basardım 95500 km değiştirmedim sonra sattım. çok yüzeyde kavrıyorsa sorun olabilir ama kavrama noktası sadece ilk aldığım zamanlarda dipteydi. aracınız yarım debriyajda sıkça kullanılmış olabileceği gibi sorunsuzda olabilir bu nedenle bir ustaya göstermeniz gerçekleri anlamanıza yardımcı olabilir.

Geri
Üst Alt