Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Polo 1.2 benzin mi 1.2 tdi mi ??

frknylmz38

Kayıtlı Üye
Arkadaslar 2013-2014 model bir polo dusunuyorum trendline donanim ama yakit konusunda 1.2 benziliye lpg takarsak mi daha ekonomik olur 1.2 tdi alirsak mi daha ekonomik olur ? :)
Goruslerinizi bekliyorum.

Discovery Air cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aractan performans bekleyecek olsaydınız kii 1.2 olduğuna göre pek beklenemez gibi ,benzinli derdim şayet tüp taktırmayı düşünüyorsanız benzinli aldığınızda hiç uğraşmayın derim diesel alın gitsin derim... :)

Bence 1.2 tsi :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LPG ile uğraşmaktansa TDİ derim ben.

merhabalar bu yılda kaç km yapacağınızla alakalı bir durum, tabi ki bütçeyle de alakalı bir durum. ama bence eğer kullanıcaksanız trendline donanım almayın derim.. alacaksanız 1.4 comfortline benzin alın+lpg taktırın.. ortalama benzinle dizel üç aşşa beş yukarı aynı yakar gibime geliyor

ben 1.2 TSI manuel şanzıman Leon sahibiyim ayda temiz 1400-1600 km arası yol yapıyorum. aynı segment değil araçlar belki ama şirkette diğer mühendis arkadaşımda Polo var 1.2 TSI DSG kendisi yakıtından pek memnun değil, ben memnunum kendiminkinden, bu biraz da tercih ve bakış açısı meselesi ama TSI gazı verdikçe ve yoğun trafikte yakan bir motor bu bir gerçek.

şahsen ben kendim TDI Leon ya da A3 e geçmeyi düşünüyorum seneye, sizin yerinizde olsam TDI motorlu dsg şanzımanlı alırım, zaten tüp taktırmak için ve bakımları için en az 3-4 bin lira para harcayacaksınız, artı tüpün de düzenli bakımı önemli, zamandan da masraf çıkaracaktır.

Allah gönlünüze göre versin.

TSI motora takılacak "tek adam akıllı LPG sistemi" sıvı sistemdir. Onun fiyatı da 7 bin lira civarında. Başka LPG sistemleri de var; ama hem LPG hem de benzin tüketiyor. Yani pek bir esprisi yok.

Ayrıca 7 bin lira gibi büyük bir meblağı gözden çıkarırsanız TSI motor TDI' dan daha ekonomik olur.

Performans, hızlanma, devir çevirme gibi sürüş zevki için TSI; ekonomi ve ikinci elde "göreceli de olsa" daha hızlı satış için TDI derim.

Kısa bir örnek vereyim ben bundan 7 ay kadar önce izmir garentadan 1.2 polo otomatik diesel kiraladım. 120 TL ye (körfezi dolaştım) istanbula geldim. Ertesi gün istanbul taksime de aracı teslim ettim. Bence diesel almanı tavsiye ederim. Bursaya kadar max.100 km hız yapabildim yağmurdan dolayı. Hadi 120-140 km arası hız yapmış olsam 150-160 TL yakmış olurdum.

Ben 1.4 düz motor benzinli ibizamı 06.03.2015 de sıfır km. Aldım. TDI modeliyle benim aracım arasında 12,000 ₺ fiyat farkı vardı. Aldıktan kısa süre sonra pırınce marka lpg taktırdım. 2,350₺ ve çok memnunum uzun yolda 0.18kr. Şehiriçi 0.22kr yakıyor. Motor sıkıntı çıkartmadan çoook öncede satarım muhtemelen. Yani ekmeğini ben yemiş olucam. Polo yerine ben kullandığım aracı şiddetle tavsiye ediyorum. Donanım olarak artısı daha çok ve yol tutuş-güvenlik-kalite olarak polodan hiç aşşağı kalmıyor. Üretimi yakın zamanda durdu fakat 1000-5000km yapmış fiyatı 40-45arası sıfır gibi araçlar çok var.
Umarım bi fikir vermişimdir :)

Geri
Üst Alt