Plakalıklara Arıza ışığı yakmayan Led'li kesintisiz Çözüm! | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Plakalıklara Arıza ışığı yakmayan Led'li kesintisiz Çözüm!

batum

Kayıtlı Üye
Katılım
14 Nis 2012
Mesajlar
453
Beğeniler
115
#1
Arkadaşlar led ışık sadece plakalıklarda arıza ışığı yakıyor buna çözüm 5W park lambası parelel bağlamak, ben biraz orj. olsun diye soketli tipi bulup bağladım.
Sonradan eklenen 5w lık ampul tampon içinde saklancak olduğundan tamponu eritmesin diye tampon demirine denk getirin Ve herhangibiryere temasını önleyiniz. yada lambaya bir çerçeve takınız veya tampondaki plakalık çerçevesini komple yerinden çıkarın (sağ tarafında tek tırnak var kastırarak çıkıyor ) paralel bağlanacak beyaz duylu lambayı resimdeki gibi silikonla üzerine yapıştırın. en güvenli yer üstü. eğer makaron takılırsa erimeyen ve lambaya temas etmeyen birşey olması lazım aksi halde eritiyor koku yapabiliyor ! eklenen lambalar mevcut lamba uçlarına paralel bağlanacak., Sadece tek tarafa bağlansa oluyor tekrar denedim ve sağ tarafatakine bağladım.

Lambanın üzerini siyah makaronla kapladım fakat bir müddet sonra hafiften koku yapıyor tavsiyem diğer resimdeki gibi plaka aydınlatmamın üzerine yapıştırın ve lamba açık kalsın ısısı dağılsın.
aşağıda resimler.

plakalık lambası
PLAKALIK.JPG
ve sonrasında beyaz ledler arıza ığı yakmadan ışıl ışıl yanıyor.
 

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Katılım
11 Nis 2011
Mesajlar
4,794
Beğeniler
3,960
Yaş
33
#7
mk2 leonun arka plakalık lambaları bu resimdekiler, sağ sol iki adet var. lambanın sağdan tırnağını kastırarak çıkıyor bizim araçlar yani üstadım. :)
Eywallah Paşam Canlıda gördük zaten.. Güle güle kullan :eek:key:
 

batum

Kayıtlı Üye
Katılım
14 Nis 2012
Mesajlar
453
Beğeniler
115
#9
arkadaşlar daha önce plakalıklara led ışık taktığımdan arıza ışığı yaktığı için kendi uğraşlarım sonucunda 5watlık lamba ekleyerek arıza ışığını söndürmüştüm. vagcom'la plakalık lambasının watı ayarlanarak taktığınız ledler arıza ışığı yakmıyor artık ben yaptırdım, vagcomu olanlar biraz araştırırsa bulunabilir buişin ticaretini yapan radyo teyp servisinde ben yaptırdım.