Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Plaka Yardımı <ACİL>

PATRON

Administrator
Arkadaşlar babamın üzerine bulunan bir ağır vasıta kamyon var. Plakası şuanda 34 İstanbul ikametli. Biz yeni şirket kuruyoruz bu şirket Sakarya'da. Bu aracıda şirkete devir edeceğiz şirkete kayıtlı olacak ama devir olduğunda şirket burada olduğu için plaka 54 oluyormuş. Bunun kesinlikle ve kesinlikle olmaması gerek yani 34 olarak durmalı, hatta aynı plakada durabilir yada farklı birtane 34 plakada olabilir. Bu yüzden şirketi kuramıyoruz aracın plakası 34 olamayacağı dendiği için. Aracın satışını şirkete devir yapmak ve plaka yine 34 kalması için çabalıyoruz.

Sizlerden istediğin tanıdığı, bildiği veya üç beş kuruşla memurlarla halledebileceğimiz birşey varsa bunada razıyız bu plakayı satıştan sonra 34 yapmam gerek yardımcı olabilecek varmı?

aracın devarini şirketinize yaptığınızda plaka değiştirme zorunluğunuz yok üzerindeki plaka ile kullanabilirsiniz sadece noterde plakayı değiştirmeyeceğinizi söylemeniz yeterli yani ikamet başka bir il bile olsa plaka değişikliği artık isteğe bağlı alıcı istemediği sürece plaka değişmeyebilir emin olabilirsin

aracın devarini şirketinize yaptığınızda plaka değiştirme zorunluğunuz yok üzerindeki plaka ile kullanabilirsiniz sadece noterde plakayı değiştirmeyeceğinizi söylemeniz yeterli yani ikamet başka bir il bile olsa plaka değişikliği artık isteğe bağlı alıcı istemediği sürece plaka değişmeyebilir emin olabilirsin

Allah razı olsun aynen dediğiniz gibiymiş, gittim noterede sordum. :eek: Eğer bunu yazmasaydınız bugün şirket kurulumunu iptal edicektim bilinçsizce... :) tekrar tekrar çok teşekkürler. Trafikde olmaz diyor ne akla diyorsa!

benim üstüme yapın abi o zaman kamyonu..zeval gelmez benden.. :p :D :D

yeni kanunla aracın üstündeki plaka noter şatışında üstünde kalıyor,tabi istekle değiştirmek istersende aracın plakasından farklı bi ikametin olmalı mesela 34 plaka aracı alırken eğer ikametin istanbulsa imkanı yok değiştiremezsin! ancak benim fikrim hülle yaparsın yani farklı birine aldırıp tekrar ondan alırsın yani iki şatış demek:)

aynen dediğiniz gibiymiş noterede sordum sıkıntı yok cevaplar için teşekkürler :)

Allah razı olsun aynen dediğiniz gibiymiş, gittim noterede sordum. :eek: Eğer bunu yazmasaydınız bugün şirket kurulumunu iptal edicektim bilinçsizce... :) tekrar tekrar çok teşekkürler. Trafikde olmaz diyor ne akla diyorsa!

rica ederim yarıdımım olduysa ne mutlu

En kötü ihtimalle bir şube açacaksın İstanbul'da, ama halletmişsin.

senin dediğin iş baya uzun sürerdi çetinim tic. odasına felan kayıtta yaptırmak gerekiyordu :)

Geri
Üst Alt