Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Plaka Yapıştırma?

tesa veya 3M marka bantlar piyasadaki en pahalı bantlar olmakla birlikte en sağlam olan bantlardır :)

plaka bantı olarak 2-3 mm kalınlığında süngerimsi oluyo ii tarfıda bant bende ondan düşünüyorum uygulamayı yaptıktan sonra sonucu yaparsan ve beğenirsen konuyu öyle kapat :) ben tamponumun içine siyah kaplama yapacam kısmet olursa öyle yapıştıracam bakalım nasıl olacak :)

@Sammet53; tabiki sonucu sizlerle paylaşacam, hatta mümkün olursa foto.lu anlatım şeklinde :)

Kardeşim çift taraflı bandı plakanın arkadan çerçeve şeklinde yapıştırıyon.aralarada biraz bant çekiyosunki tutsun.bu bantların arasında kalan boş yerlere siyah teresonmu diyolar silikonmu diyolar ondan dolduruyon takıyon.dışardan banda bile gerek yok.o bi tutuyo bidha bırakmıyo:)

ben de soruyu tersinden sormak istiyorum..benim mevcut plaka da çift taraflı bantla yapıştırılmış..plaka baya yıprandı..yeni plaka yazdıracağım..mevcut plakayı nasıl sökerim..arasına birşey falan sıkmak gerekiyor mu ?

Kardeşim çift taraflı bandı plakanın arkadan çerçeve şeklinde yapıştırıyon.aralarada biraz bant çekiyosunki tutsun.bu bantların arasında kalan boş yerlere siyah teresonmu diyolar silikonmu diyolar ondan dolduruyon takıyon.dışardan banda bile gerek yok.o bi tutuyo bidha bırakmıyo:)

Gayet net, teşekkürler :)

ben de soruyu tersinden sormak istiyorum..benim mevcut plaka da çift taraflı bantla yapıştırılmış..plaka baya yıprandı..yeni plaka yazdıracağım..mevcut plakayı nasıl sökerim..arasına birşey falan sıkmak gerekiyor mu ?

Bunca anlatılandan sonra biraz sıkıntılı olacakmış gibi gözüküyor :D Hiç bir fikrim yok ne yazık ki ama ben de öğrensem iyi olur, her çıkışın bi inişi var derler, ne olur ne olmaz bilmekte fayda var..

benim bi araba alıp satan abim var her plaka değiştirdiğin de 3M in hafiften kalın yeşil renkli bi çift taraflı bantı var onla yapıştırınca gayet sağlam oluyor

Benden de herkese nacizane tavsiye olsun. cift tarafli banti boyuna sekilde uzunca uc tane cekin. sonra da cam filmi uygulayan ustalarin kullandigi isitici tabanca ile isitip hafifce sertliginden kurtarin. Sonra basin tampona yapistirin :) iki gun bantlayin ne olur ne olmaz :)

Silikona gerek duymuyorum. Ayrica plakanin bir ucundan saglam bir misina ile cekince de cikabiliyor. Silikon gibi de pis iz birakmiyor ;)

Plakayı çıkarmak için misine yada cam sökmek için kullanılan çelik tel var onla çıkarılabşiliyor.ama benim tavsiyem plakayı yapıştırmadan önce plaka boyutunda yada plaka aralığına modifiye amaçlı folyo çekin.üstüne plakayı istediğiniz şekilde yapıştırın.sökmeye gelincede folyoyu çıkarın plaka beraberinde gelecektir ve altta hiçbir iz ve deforme olmayacaktır.ben öyle yaptım:)

Geri
Üst Alt