Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Plaka Yapıştırma?

LOVE42

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, aracımın plakasını delmeden direkt tampona monte etmek istiyorum.. Forumu biraz kurcaladım, vida yardımı ile bu işlemi yapmış olan arkadaşlar var, çift taraflı bant, silikon, köpük vb.. Bu işlem için en temiz ve garanti yöntem nedir fikirlerinizi merak ediyorum..

Aynı konu varmış, başlık farklı olduğu için gözümden kaçmış, yine de daha fazla bilgi edinebilmek amacıyla tekrar sorulmuş olsun..

kendi aracıma çift taraflı bant ve slikon ile beraber yaptım iki gün boyuncada dört bi tarafınıda bant ile kapladım çokta iyi oldu

Tahminimce bandı plakanın çevresine yapıştırıp, silikonu da oyuklara doldurdunuz? Peki ne zamandır bu şekilde kullanıyosunuz (dayanıklılığı açısından soruyorum) bir de kullandığınız malzemelerin markasını öğrenebilir miyim?

Bende Sista marka Şeffaf silikonla yapıştırım, Kuruyana kadar aşağıya kaymasını önlemek içinde üstten ikişer kağıt bant tutturdum. Sabah bantları söküp yoluma devam ettim. Yaklaşık 1,5 yıl oldu. Sorunsuzum :)

bende 1 yıl önce çift taraflı bantla yapıştırdım hala taş gibi

Sağlam Bir Çift Taraflı Bant + Slikon :eek:key:

Bant işiyle uğraştığımız için her türlü bantı biliyorum bu yüzden tamponlar için olan gayet sağlam çift taraflı bantlar var 3-4 mm kalınlığında . 5 yıldır aracımda var bir Allahın kuluda sökemez , sökerse tampon çıkar o derece sağlam :) :eek:key:

çift taraflı bant ve güçlü silikonla yapıştırdım fakat bir gün boyunca aracı yıkama. ben ilk aracıma yaptırdım 5 sene kullandım sökmeye kalkan sen bunu neyle yapıştırdın diye aradı sökerken plakayı parçalamış.

Anladığım kadarıyla en temizi çift taraflı bant + silikon kullanmak, paylaşımlarınız çok yararlı oldu şimdiden teşekkür ederim forumdaşlar :) Peki kullanmış olduğunuz yada ayrıca önerdiğiniz bir marka var mı yoksa herhangi bir dükkana girip sağlam bir bant ve silikon alsam yeterli olur mu? Caracas Sista marka şeffaf silikon demişsiniz, mesleğinden ötürü özellikle adaşım Alican'ın da tavsiyelerini bekliyorum :)

Geri
Üst Alt