Plaka Yapıştırma? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Plaka Yapıştırma?

LOVE42

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, aracımın plakasını delmeden direkt tampona monte etmek istiyorum.. Forumu biraz kurcaladım, vida yardımı ile bu işlemi yapmış olan arkadaşlar var, çift taraflı bant, silikon, köpük vb.. Bu işlem için en temiz ve garanti yöntem nedir fikirlerinizi merak ediyorum..

LOVE42

Kayıtlı Üye
Aynı konu varmış, başlık farklı olduğu için gözümden kaçmış, yine de daha fazla bilgi edinebilmek amacıyla tekrar sorulmuş olsun..

kfy

Administrator
kendi aracıma çift taraflı bant ve slikon ile beraber yaptım iki gün boyuncada dört bi tarafınıda bant ile kapladım çokta iyi oldu

LOVE42

Kayıtlı Üye
Tahminimce bandı plakanın çevresine yapıştırıp, silikonu da oyuklara doldurdunuz? Peki ne zamandır bu şekilde kullanıyosunuz (dayanıklılığı açısından soruyorum) bir de kullandığınız malzemelerin markasını öğrenebilir miyim?

Dedee

Kayıtlı Üye
Bende Sista marka Şeffaf silikonla yapıştırım, Kuruyana kadar aşağıya kaymasını önlemek içinde üstten ikişer kağıt bant tutturdum. Sabah bantları söküp yoluma devam ettim. Yaklaşık 1,5 yıl oldu. Sorunsuzum :)

eroldursun

Kayıtlı Üye
bende 1 yıl önce çift taraflı bantla yapıştırdım hala taş gibi

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Sağlam Bir Çift Taraflı Bant + Slikon :eek:key:

alicanbasarir

Kayıtlı Üye
Bant işiyle uğraştığımız için her türlü bantı biliyorum bu yüzden tamponlar için olan gayet sağlam çift taraflı bantlar var 3-4 mm kalınlığında . 5 yıldır aracımda var bir Allahın kuluda sökemez , sökerse tampon çıkar o derece sağlam :) :eek:key:

anfor

Kayıtlı Üye
çift taraflı bant ve güçlü silikonla yapıştırdım fakat bir gün boyunca aracı yıkama. ben ilk aracıma yaptırdım 5 sene kullandım sökmeye kalkan sen bunu neyle yapıştırdın diye aradı sökerken plakayı parçalamış.

LOVE42

Kayıtlı Üye
Anladığım kadarıyla en temizi çift taraflı bant + silikon kullanmak, paylaşımlarınız çok yararlı oldu şimdiden teşekkür ederim forumdaşlar :) Peki kullanmış olduğunuz yada ayrıca önerdiğiniz bir marka var mı yoksa herhangi bir dükkana girip sağlam bir bant ve silikon alsam yeterli olur mu? Caracas Sista marka şeffaf silikon demişsiniz, mesleğinden ötürü özellikle adaşım Alican'ın da tavsiyelerini bekliyorum :)