Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Plaka değiştirme hk.

schumi

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,arabamın plakasını özel plaka olarak yapmak istiyorum..böyle bi değişim yapılabilirmi..?yada nasıl yapılır,kaça mal olur bana..bilgisi olan varmı acaba...?neler yapmak gerekiyor...yani,şu anki GB yerine SS yapmak istiyorum..geri kalan rakam nasıl denk gelirse önemli değil...

sanırım aracın başka il yada ilçeye satışı yapılması gerekiyor. yani başka bir adrese yeni ruhsat çıkartılıyor deniliyordu.

en son kanundan sonra plaka değişikliği yapılmıyordu bildiğim kadarıyla ancak farklı şehirde ikamet etmen gerekiyor oda 16 dan başka bir ilde ikametgah göstermek zorundasınn. Yine bilen biri daha açıkyacıyı yazabilir sana benim bildiğim böyle :)

peki şu anki plakamdaki siyah harf ve rakamlar silinmeye başladı..bunu bahane göstererek yeni plaka başvurusu yapsam kabul etmezler mi..?

o yıpranmalardan dolayı aynı plakanın yenisini verirler.

Sezgin ABİ aynı şehirde plaka alma durumu oluyor bence bir araştır ama olduğunu biliyorum...

araştırmak lazım.
bende plakayı güzel bir şey almak istiyorum yarın arayacağım plakayı çıkartacak elemanı. ona sorarım yarın.

biraz geç kaldın Sezgin abi bu iş için.. :)

Geri
Üst Alt