Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Plaka Değişimi?

hangı ıldekı plakayı almak ıcın ugrasıyorsanız oranın ıkametgahına gececeksınız .bıldıgınız bı adresı vererek ıkametgah kaymakamlıktan yada beledıyeden hallolur . daha sonra nerden satıs yaparsanız yapın farketmez, noterde plaka degısecek dersenız ikametahınıza gıdıp ordan plakanızı alırsınz. ıkametgah degısmeden yanı alacagınız plakanın ılınde ıkamet edıyo gozukmeden alamazsınız.masrafıda noter+plaka degısımı ucretı 190tl ( notere odenıyor ) emnıyette kagıt ıslerıne 20 lira . plaka basımı için 30 lıra yanı 240 maxımum 250 lıra harcarsınız . tabı bıde ıstedıgın plakayı almak ıcın yanı sectıgın harf ve rakam ıcın ya emnıyette ıyı bır tanıdık yada emnıyete ıyı bir bagıs yapmanız lazım:) onunda ucu acık ben 2 bın lıra verenı gordum:)
Zaten almak istedigim plakanin ilinde ikamet ediyorum. Sanirim tam olarak anlatamadim. Araci satmadan, devretmeden, sadece gidip ben bu plakayi istemiyorum, degistirip 01 yapmak istiyorum diyemiyormuyum? Amac araci kullanmaya devam edip, en az masrafla plaka degistirmek. Plakada sadece harf sececegim onuda bagis adi altinda alinan parayi vermeden hellettirebiliyorum :D
Ama anladigim kadari ile illaki satis yapmamiz lazim sanirim plaka degisiklligi icin..

Zaten almak istedigim plakanin ilinde ikamet ediyorum. Sanirim tam olarak anlatamadim. Araci satmadan, devretmeden, sadece gidip ben bu plakayi istemiyorum, degistirip 01 yapmak istiyorum diyemiyormuyum? Amac araci kullanmaya devam edip, en az masrafla plaka degistirmek. Plakada sadece harf sececegim onuda bagis adi altinda alinan parayi vermeden hellettirebiliyorum :D
Ama anladigim kadari ile illaki satis yapmamiz lazim sanirim plaka degisiklligi icin..

Aileden birine sat noterde arabayı plakayı değişsin sonra tekrar geri al hepsi bu. Ben bu işlemlerle uğraşmadan kendim direk ikametgah değişip yeni plaka çıkartsam bir sıkıntı olur mu ? Yani devlet memuruyuz sonuçta. 1-2 haftalığına sırf plaka değişmek için ikametgah değiştirmek mantıklı mı? Memurluğa bir zararı olur mu? Benim cevabını istediğim soru bu aslında.

Aileden birine sat noterde arabayı plakayı değişsin sonra tekrar geri al hepsi bu. Ben bu işlemlerle uğraşmadan kendim direk ikametgah değişip yeni plaka çıkartsam bir sıkıntı olur mu ? Yani devlet memuruyuz sonuçta. 1-2 haftalığına sırf plaka değişmek için ikametgah değiştirmek mantıklı mı? Memurluğa bir zararı olur mu? Benim cevabını istediğim soru bu aslında.

aynen oyle satıs yapmadan plaka degısmez ve şu da var plakan degısmesı ıcın once baska bır ıl plakası alması lazım aracın ..yanı ornegın 01 plakalı bır aracı adanalı bırıne satarsan ılcesıde farklı olmazsa satan kısıden, yıne degısmez plaka ..yanı emnıyet dıyorkı plaka degıstırmek ıcın aracını ya baska ıl ıkametgahına satacaksın yada aynı ılın farklı bır ılçe ıkametgahına satacaksınkı plaka degıssın.yoksa satıssız falan ıkametgaha gore plaka degısmez.son olarak ozetlıyım kardesım sen plaka degıstıreceksen satıs yapmak zorundasın baska alternatıfın yok maalesef

cok masraflı bir iştir yeni plaka fln plaka değişimine sonra ruhsat fln oohoo boş ver abi kalsın öyle. :)

arkadaşlar merhaba plaka değişimi için bildiğiniz gibi 2 yol var ala sat vede ikamet değişimi
bunlardan en ekonomiği ikamet değişimi şöyle izah edeyim

AL- SAT : 180 TL İLK SATIŞ ( plaka değişimi olacağı için ) 100 tl ikinci satış plaka basım vs 350 tl civarı tutuyor noter vs bir suru ügraş
İKAMET DEĞİŞİMİ : İkameti değiştirme beleş emniyete gidip plaka ruhsat değişim masrafı 100-150 tl toplamda

GÖRDĞÜNÜZ GİBİ EN KOLAY VE EKONOMİĞİ İKAMETGAH İLE YAPMAK

arkadaşlar yeni seat ibiza alıyorum fakat plakasını kendi memleketim almak istiyordum adres değişikliğini yapamadım...urfa plaka olacak arabam??diyarbakırdan aldım.daha sonra değiştirebilirmiyim acaba?kendim tokatlıyım..başka yolu var mı acaba

Yetişkin bir kızı olan bir dul kadınla evlenmiştim.
Babam da üvey kızımla tanışınca,ona aşık oldu ve sonunda da kandırdı ve evlendiler. Böylece babam damadım oldu. Üvey kızım da annem durumuna geldi. Karım bir oğlan doğurdu. Çocuk tabii ki babamın kayın biraderi ve üvey annemin kardeşi olarak benim dayım sayıldı, Üvey annem de bir oğlan doğurdu. böylece kardeş sahibi oldum. Ama üvey kızımın çocuğu olduğundan, aynı zamanda da torunum sayıldı.
İş bu kadarla da bitmedi. Karım annemin annesi olduğu için, benim büyük annem sayıldı. Ben de babamın babası oluyordum. Sonunda, kendi babam olmuştum... :D :D :D Şimdi, plakamı babama mı, üvey anneme mi yoksa kendi annemin eniştesine mi devredeyim :D :D :D :D

Adana'daki Trafik tescile gidip plaka değişikliği talebiyle 16 olan plaka 01 olarak değiştirilir. Almaya, satmaya gerek yok.

bu tip durumlarda mutlaka araştırın diyelimki kendi aracınızı başkasına sattınız ve daha sonra geri aldınız üzerinize o aracı trafik sigortasının çok yüksek çıktığını gördüm bizim bir arkadaşın başına gelmişti ; bunu iyice iyi bir bilen sigortacıya sorun ( 2 yıl kadar önce yaşanan bir olay bu ) kasko ne durumda olur onu bilmiyorum tabiki ..

Geri
Üst Alt