Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Plaka değişikliği,kasko ve trafik sigortası

Juan-Juan

Kayıtlı Üye
slm arkadaşlar..
ikamet değişikliği için plakayı değiştrmek istiyorum neler yapmam lazım bir de plaka değişince trafik sigortası ile kasko nasıl olacak aynen devam mı ederler

satış yapmanız lazım satarkende plaka degişikliği isteyin 500tl civarına patlar bu iş size

İkamet değiştiği için olursa satışa gerek yok diye biliyorum.. Direk şubeye gidip yapılabilir işlem.. Sigorta ve kasko zaten kayıtlı olduğun ille alakalı bir durum.. Plakanın artık önemi kalmadı..

prosedür nasıl işliyor bende tam bilmiyorum.hergün değişik bişi çıkıyor.en iisi trafiğe gidip sormanız memur daha ii ayrıntılı anlatır düşüncesindeyim...

ikametiniz değişecek ise, güncel ikametgah alıp yeni ikamet edeceğiniz bölgedeki trafik şubeye başvurmanız gerekiyor, Plaka+Ruhsat'ı değiştirmeyecek iseniz trafik şube sistemden ikametinizi değiştirebilirler. bu durumda trafik sigortası ve kasko plaka üzerine kayıtlı olacağı için adres değişikliği bu ikisi için sorun teşkil etmez illa değiştirmek isterseniz trafik sigortası ve kaskoyu yaptırdığınız acenteye başvurup zeyil yaptırabilirsiniz.

ikameti değiştirirken plakayı da değiştirmek istediğinizde yeni ruhsat ve plaka masrafınız çıkar ruhsat+plaka masrafı yaklaşık 250-300 TL civarında. ayrıca trafik sigortası+kasko içinde yine acentanız üzerinden zeyil yaptırabilirsiniz.

çok teşekkürler arkadaşlar memlekete gidince trafik şubeye giderim artık.

önce plaka ruhsat
sonra da trafik sgorta ve kasko sırasıyla olmalı dimi

tabi önce plaka ve ruhsatı yeniletmeniz gerekir, akabinde yeni alacağınız ruhsat ile zeyil yapabilirler poliçeleriniz için

Sabahtan verirsen akşama yada ertesi güne alırsın

Geri
Üst Alt