Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Plaka Değişikliği Hakkında

eqoulaiser

Kayıtlı Üye
Herkese selamlar,

Aracımı aldığımda 06 plaka idi. Aracımı ocak ayında aldım. o zaman sorun etmedim ancak şimdi 34 plakaya çevirmek istiyorum. acaba bunun prosedürü nasıldır? ne işlemler yapmak gerekiyor? bilen arkadaşlardan abilerimizden bana yardımcı olmalarını istiyorum.

emınım burda sana yardımı dokunacak cok arkadas vardır bnm tavsıyem trafık takıp burosunun bırıne ugra ver 5 10 lıra elıne sen gıt 2 cay ıc herseyını halletsın

Ben yanlış hatırlamıyorsam eğer 150-200 arası bir ücret karşılığında takipçi hallediyor onu.

emınım burda sana yardımı dokunacak cok arkadas vardır bnm tavsıyem trafık takıp burosunun bırıne ugra ver 5 10 lıra elıne sen gıt 2 cay ıc herseyını halletsın
5-10 liraya çoookk eskidendi o...Şimdi o paraya desen dükkandan bile kovarlar adamı...:)

agızlarını yüksekten acıyolar takipçiler en düşügü 70 80tl oldu artık :D vaktin varsa sende hallede bilirsin bi dosya 5 tl ye alacan doldurcan formu verecen 15 20 dk sonra plakayı basıp verecekler

Yeniden alım-satım olmadan yapılamıyor diye biliyorum. Tam aksi bile olsa bunun plaka masrafı var 60 TL, ruhsat masrafı var 70 TL. Daha üstüne kesin dosya masrafları da çıkacak. Ankara plakalı arabanın hem kaskosu düşük hem de sigortası. Ben senin yerinde olsam hiç ellemem bile. Ama yok ben değiştireceğim yine de dersen eniştem bu tür işleri hallediyor. Numarasını pm atabilirim. :)

ikametgahın şu an istanbul ise müracat ile yeni satışa gerek olmadan plaka değişimi yapabilirsin. öncelikle ya 06 plaka ile bineceksin yada biraz cepler soğuyacak 116 tl ruhsat ücreti 25 tl plaka basım ücreti 15 tl dosya parası 10 tl fax ücreti iş takipciside yaklaşık 50-60 tl yani yaklaşık 250 tl civarı bir masrafın olur. bilgilerine

Satış olmadan plaka değişikliği yapamazsın kardeşim.. sigortacıym bende bu işlerle uğraşıorz.. plaka masrafından sonra yaptıracağın sigorta ve kasko ücretleride ankaraya nazaran çok yüksek çıkar bence 06da kalsın uğraşma hiç..

Satış olmadan plaka değişikliği yapamazsın kardeşim.. sigortacıym bende bu işlerle uğraşıorz.. plaka masrafından sonra yaptıracağın sigorta ve kasko ücretleride ankaraya nazaran çok yüksek çıkar bence 06da kalsın uğraşma hiç..

emre adres değişikliğinden dolayı dilekçe ile yapılıyor diye biliyorm kayseri gümrük müdürünün arabası bu şekilde yapılmıştı. değiştimi aceba durum

akşamki buluşmaya geliyorumusun bu arada

Geri
Üst Alt