Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Plaka Değişimi?

Şef

Kayıtlı Üye
Bu konuyla ilgili bilgim var ama ben şunu öğrenmek istiyorum. Sizce aracımın plakasını başka şehre taşımak istesem al sat mı yapmalıyım yoksa ikamet değişim usulüyle mi çözüm aramalıyım? Hangisi mantıklı ve sıkıntı yaratmayacak en hızlı çözüm olacak? Devlet memuruyum ve ikametgahım çalıştığım ilde... Kendi düşüncem al sat daha mantıklı ama ikametgah değişimi daha kısa bir süreç gibi... Sizce ikametgahımı plaka için değiştirip tekrar çalıştığım yere alsam memuriyetim açısından sıkıntı olur mu? Yoksa al sat a mecburmuyum? Deneyimli arkadaşlar yardım?

plakan özelmii kardeşim ? yoksa al sat işlemi ile maksimum 300 tl harcarsın gittigin sehrin plakası için

Kendi memleketimin plakasını yapacam. Özel bir plaka olacak.

isim veya tkm plakaları için biraz daha fark ödersin yardım parası niteliginde kardeşim işin hallolur

Teşekkürler. İkametgah değişiminde herhangi bir sıkıntı olur mu? Al sat olursa aileden birine satıp alacağım. Ama ikametgah daha hızlı oluyor. Çalıştığım yerden 20 günlüğüne ayrılmış gözüksem? :)

Ayni soruyu bende merak ediyorum. Al sat ile ugrasmadan 16 plaka olan ibiza aracimizida 01 yapmayi düsünüyoruz. Alirken ugrasmak istemedik ama simdi 01 olarak kullanmak istiyoruz. En ucuz sekilde bunu nasil halledebiliriz?

Her halükarda ruhsat ve plaka değişim ücreti verecen. Zannediyorum 150 tl civarı. Bide al sat dersen max 300'e patlar.

Her halükarda ruhsat ve plaka değişim ücreti verecen. Zannediyorum 150 tl civarı. Bide al sat dersen max 300'e patlar.

Ayni soruyu bende merak ediyorum. Al sat ile ugrasmadan 16 plaka olan ibiza aracimizida 01 yapmayi düsünüyoruz. Alirken ugrasmak istemedik ama simdi 01 olarak kullanmak istiyoruz. En ucuz sekilde bunu nasil halledebiliriz?
hangı ıldekı plakayı almak ıcın ugrasıyorsanız oranın ıkametgahına gececeksınız .bıldıgınız bı adresı vererek ıkametgah kaymakamlıktan yada beledıyeden hallolur . daha sonra nerden satıs yaparsanız yapın farketmez, noterde plaka degısecek dersenız ikametahınıza gıdıp ordan plakanızı alırsınz. ıkametgah degısmeden yanı alacagınız plakanın ılınde ıkamet edıyo gozukmeden alamazsınız.masrafıda noter+plaka degısımı ucretı 190tl ( notere odenıyor ) emnıyette kagıt ıslerıne 20 lira . plaka basımı için 30 lıra yanı 240 maxımum 250 lıra harcarsınız . tabı bıde ıstedıgın plakayı almak ıcın yanı sectıgın harf ve rakam ıcın ya emnıyette ıyı bır tanıdık yada emnıyete ıyı bir bagıs yapmanız lazım:) onunda ucu acık ben 2 bın lıra verenı gordum:)

Geri
Üst Alt