• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Piquet Sr. geçtiğimiz yıl FIA'ya bilgi vermiş

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
Nelson Piquet'nin babasının, 2008 Singapur Grand Prix'deki kasıtlı kaza iddialarına ilişkin geçtiğimiz yıl FIA'ya bilgi verdiği, ancak oğlunun bu konuda resmi bir açıklama yapıncaya kadar hiçbir şekilde eyleme geçilmediği ortaya çıktı.

Renault scandalına ilişkin yeni bilgiler çıkmaya devam ederken, baba Piquet, sözkonusu iddiaları ilk kez 2008'de, İnterlagos'ta F1 yarış direktörü Charlie Whiting'e bildirdiğini söyledi.

İngiliz Daily Mirror gazetesi, baba Piquet'nin 17 Ağustos'ta bağımsız müfettiş Martin Smith'e verdiği ifadeden alıntıları yayınladığı haberde, olayın çok daha önceden bilindiği ortaya çıktı.

İfadelerden yapılan alıntılara göre Piquet, Smith'e, "Singapur'da bu yaşananları duyunca inanamadım. Benim tüm hayatım motor sporlarında geçti" dediği aktarılıyor. Piquet konuşmasını şöyle sürdürüyor:

"Buna inanamadım. Nelson'la görüştüm, 'benden yardım edip edemeyeceğimi sordular, ben de evet dedim' diye konuştu. Ben de, 'fakat yaralanabilirdin, kendine birşey olmasa bile başkalarına zarar verebilirdin' dedim. 'Evet, yanlış birşey olduğnu biliyorum ama boşver' dedi".

"Neyse, Brezilya'da Charlie ile konuştum. Ona durumu anlattım. 'Bak, bu konuyu ortaya çıkarırsam Nelson'a ne olur?' dedim. Çünkü Nelson'ın kariyerinin berbat olmasından korkuyordum."

İtalyan Corriere della Sera gazetesi ise ifadelerin farklı bölümlerinden alıntıları yayınladı. Gazeteye göre, Whiting, Piquet'ye iddialarını ispatlayamadığını söyledi.

Piquet bunun üzerine FIA Başkanı Max Mosley'le konuştu. Mosley ise, Piquet'ye, "Charlie bana bilgi verdi. Fakat biri bana gelip neler olduğunu açıklamadan hiçbir şeyi kanıtlayamayız" dedi.

Renault skandalı, son olarak Piquet Jr.'ın, Macaristan GP'den sonra FIA yetkilierine giderek resmi ifade vermesinden sonra araştırılmaya başlamıştı.

TurkiyeF1.com
 

Byefsane

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
3,556
Yaş
28
İsim
Atilla Peynirci
Nereden
Isparta
Plaka
32AP154
teşekkür ederim bu değerli bilgileri paylaştığın için :D
 
Üst Alt