Piquet: 'Sözlerimin arkasındayım' | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Piquet: 'Sözlerimin arkasındayım'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1


Nelson Piquet Renault takımına karşı bulunduğu suçlamalar konusunda hiçbir korku duymadığını açıklamasının ardından Brezilyalı pilot "pişman olacağı kararı" vermeyeceğini söyledi.

Fransız takımı Cuma günü 2008 Singapur Grand Prix'inde yaşananlar hakkında şantaj yaptığı gerekçesile Piquet ve babası hakkında cezai işlem başlattığını duyurdu. Cuma öğleden sonra Piquet Jr Renault'un yasal işlem başlatmasından korkmadığını söyledi ve FIA'ya doğruları anlattığını dile getirdi.

"Mevcut FIA soruşturması hakkında sporun yönetim kurulu ile tamamen ve dürüst bir şekilde ortaklık içerisinde olduğumu onaylıyorum. Çünkü doğruları söylüyorum ve hiçbir şeyden korkmuyorum, ne ING Renault Takımı'ndan ne de Bay Briatore'den ve bununla birlikte başlayan soruşturmanın etkisinin ve gücünün, harcayacakları büyük kaynakların farkındayım, tekrar pişman olacağım bir karar vermeyeceğim."

"FIA soruşturmasına ve Dünya Motor Sporları Konseyi'ne tamamen güveniyorum sonucun açıklanacağı ve 21 Eylül 2009 tarihine kadar daha fazla yorum yapmayacağum."

Yönetim kurulu başkanı Max Mosley bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada olaylar karşısında Piquet'e dokunulmazlık verildiğini söylemişti.

TurkiyeF1.Com
Sertuğ Ünal