• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Piquet: "Renault'yu Yöneten Alonso"..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
Nelson Piquet çarpıcı açıklamalarına devam ediyor. Brezilyalı eski Formula 1 pilotu bu kez de Renault takımının 'Fernando Alonso tarafından yönetildiği' iddiasında bulundu.

Fransız takımı 2008 Singapur Grand Prix'inde Nelson Piquet Jr'ın kasıtlı olarak kaza yapması sonucu geçtiğimiz hafta FIA Uluslararası Motor Sporları Konseyi tarafından iki yıl ertelemeli spordan men cezasına çarptırılmıştı. Eski takım patronu Flavio Briatore ise ömür boyu FIA ile bağlantılı hiçbir spor müsabakasında görev alamayacak.

Piquet oğlunun Renault'da inanılmaz baskı altında olduğunu söyledi ve bu tip çöküşün 'kaçınılmaz' olduğunu iddia etti.

"Bu motorsporlarında olmanız gerektiğiyle ilgili bir şey değil. Kariyerim boyunca asla böyle bir şey yapmayı düşünmedim. Fakat şartlar O'nun bunu yapmasını kaçınılmaz kıldı. Çok büyük baskı altındaydı."

"Renault'un Alonso'ya daha iyi bir araç vermesinden dolayı Piquet için gerçekten çok kötü bir sezon oldu. Bununla birlikte takım Briatore tarafından bile yönetilmiyordu, takımı yöneten Alonso'nun kendisiydi."

Eski Dünya Şampiyonu ayrıca kaza fikrinin oğlu tarafından teklif edilmediği konusunda son derece kararlı.

"Yarıştan iki saat önce Briatore Piquet'ye söyledi: 'Eğer takıma yardım etmek istiyorsan bunu yapmalısın.' Renault tarafından gelen bu muazzam baskıyla birlikte O da bunu yapmayı kabul etti. Kariyerinde kaybedeceği bir şey yoktu."

"Bunun bir suç olduğunu biliyorum. Yarışın sonucunu değiştirmek cezai bir suç. Sporda böyle bir şeye yer yok ve özellikle de önceden düşünülüp tasarlanmışsa."

TurkiyeF1.Com
Sertuğ Ünal
 

Byefsane

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
3,556
Yaş
28
İsim
Atilla Peynirci
Nereden
Isparta
Plaka
32AP154
Renault ise tartısmaya gerek yok salla :D
 
Üst Alt