• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Piquet Briatore aleyhine davaya hazırlanıyor

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
Nelson Piquet'nin babası, Pazartesi günü FIA'da Dünya Motor Sporları Konseyi'nde görülecek Renault davasının sonucuna bağlı olarak sivil mahkemede Flavio Briatore aleyhine dava açmaya hazırlanıyor.

Nelson Piquet, Temmuz ayındaki Macaristan Grand Prix'den sonra Briatore tarafından takımdan kovulmuştu. Fakat Brezilyalı pilotun, sözleşmesi çerçevesinde İtalyan FFBB şirketi ile anlaşması devam ediyor. Bu anlaşma ise Piquet'nin elde edeceği yıllık gelirin belli bir yüzdesinin 59 yaşındaki Briatore'ye gitmesini öngörüyor.

Baba Piquet, Alman Auto Motor und Sport dergisine yaptığı açıklamada, "FIA Dünya Konseyi davayı onaylarsa, ben de sivil mahkemeye gidip dava açacağım" dedi.

Bu arada Briatore'nin Renault patronluğundan ayrılmasıyla birlikte, kendisine yönelik eleştirler de bir anda artmaya başladı. Renault'nin eski test pilotu Frank Montagny de bunlardan biri. Montagny dünkü açıklamasında, baskıcı takım yönetimiyle, Renault'nun gerçek sportif değerlerini birbirinden ayırmak gerektiğini söylemişti.

Piquet gibi FFBB şirketi üzerinden imza atarak yarışan Fransız pilot, "Flavio Briatore'nin bu hileyle alakalı olması beni çok fazla şaşırtmadı" ifadelerini kullanmıştı.

TurkiyeF1.com
 

Byefsane

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
3,556
Yaş
28
İsim
Atilla Peynirci
Nereden
Isparta
Plaka
32AP154
teşekkürler
 
Üst Alt