Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Piano Black Denemelerim Başladı(Foto destekli)

Anarchist

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu gün biraz araştırma yaptıktan sonra soğuğa rağmen dayanamayıp bi kaç deneme yaptım... Yarım literlik boya ile diğer malzemeler bana 42 tl ye mal oldu ama merakımı kesinlikle giderdim... Çarşamba günü devam edicem ve hala çok miktarda malzemem kaldı elimde... Şimdilik incesine girmedim ama yinede sonuç fena değil... Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin...

İlk önce böyle bir plastik üzerinde boyanın nasıl olduğunu görmek istedim... Passat motor kapağı... Arkasını boyadık hiç uğraşmadan....

nqv6gg.jpg

İlk boya(sadece boya var işlem yok)

9sz4ax.jpg

Arkasından bi kaç uygulama yapayım dedim... İlk önce zımpara atıldı...(yarısı zımparalandı yarısına dokunulmadı fark görünmesi için...)

2lnz6df.jpg

Plastik temizleyici tiner ile silindi...

zojhc0.jpg

Plastik astarı atıldı...

x5bgna.jpg

ejwvnk.jpg

Ve içine sertleştirici katılmış boya ile boyama...

11j4046.jpg

f9hzc8.jpg

Ve ilk görüntüyü aldım...(tabi bence:) )

akvbrk.jpg

dny7hg.jpg

2ppao7o.jpg

2psk5jp.jpg

Şimdilik bu kadar... Çarşamba günü aklımda bi kaç bişi daha var onları uygulayacağım... Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin... Teşekkürler...

elıne saglık tarık fotoların kalıtesı cok ıyı olmasada bu tarz b calısma ıcın bence ıyı gorunyo buna ragmen;)

Eline sağlık tarık ne olursa olsun ben pianoblack diye tabir edilen bildiğimiz parlak siyahı konsolda sevmiyorum el değdikçe parmak izleri oluyor çizilmesi ve güneşte o çiziklerin ortaya çıkmasını da sevmiyorum bence barlak veye mat gri daha başarılı duruyor tabi bu benim fikrim eline sağlık....:eek:key:

elıne saglık tarık fotoların kalıtesı cok ıyı olmasada bu tarz b calısma ıcın bence ıyı gorunyo buna ragmen;)

Teşekkür ederim... Hava çok feci dışarı çıkamadığımız için içeride çektik e telefonlada bu kadar oluo :) ışık yetersiz geldi... Ben iş bittikten sonra şu yorumu yaptım... Şu durumda torpidoda falan kullanılmaz ama dış aksamda biryerlerde kullanılabilir bence... Şimdi her noktada aynı formu yakalayamadım onun için aklımda bi kaç bişi var onlarıda deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak... Bide boya attığımda bi kaç hava kabarcığı kaldı o monitör altlığında mesela 6-7 adet var onları yok etmeye çalışacağm... Teşekkürler...

tebrikler büyük başarı tarık ama hastalık dereces,ine getirip arabanı boyamaya kalkma :D

Eline sağlık tarık ne olursa olsun ben pianoblack diye tabir edilen bildiğimiz parlak siyahı konsolda sevmiyorum el değdikçe parmak izleri oluyor çizilmesi ve güneşte o çiziklerin ortaya çıkmasını da sevmiyorum bence barlak veye mat gri daha başarılı duruyor tabi bu benim fikrim eline sağlık....:eek:key:

Arkadaşa sürekli bişiler sordum ve çok yardımcı oldu... Mekanikçide olsa da sanayide büyüdüğü için her işten az buçuk anlıyo... Sonunda bu kadar cebelleşmeme şaşırdı sen bu istediğini yapınca ne olacak dedi? Düşündüm düşündüm :) Bişi öğrenmiş olucam dedim :) Yani aslında şu anda bi yerleri boyamayı düşünmüyorum... Ama olurda bi gün canım isterse çok beğendiğim bi renk...Teşekkür ederim...

tebrikler büyük başarı tarık ama hastalık dereces,ine getirip arabanı boyamaya kalkma :D

Abi dükkanda bi tane tosba var ama 5-6 yıldır dışarıda duruyordu üflesen parçalanıcak durumda...Çürümüş ama nasıl bi çürümek anlatamam bi ara fotolarını paylaşıcam... Arkadaş daha önce Hugo marka bi aracı topladı pembeye boyadı üstünü açtı ve sattı... Şimdi tosbayı topluyor ve aracın astarı atılmış durumda şu anda... Şeytan dürtmedi bizi desek bu gün yanlış olmaz... :) Yani ruhsatta mavi yazmasa basıcaktık siyahı :)

Geri
Üst Alt