Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Peugeot 407 Almayı Düşünenlerin Dikkatine !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
neyse ki sonradan doğru yolu bulmuş; merc, audi, bmw, vw ve chrysler ile takas olur demiş

Benım arabamdada tık yok ses adına bende fransız kullanıyorum ...... 3 arkadasımda megane var 1 i yerlı dıyer 2 sı fransız hıc bır ses yok ... ben arabaya yay taktım amortısorler sert zaten araba kazık gıbı ses yok yıne ... tabı ınanmassınız sız seat veya vw ne bınıp mercedese bınıor havasındasınız .. en mukemmelı benımkı en ıyısı benımkı havasındasınız ... sunu dıyım bıde servıse gıdıorum bagajdan bır ara ufak bı ses gelıordu hıc bı sorgu sual yok nerden bılıormusunuz evet gosterın surası yarım saatte tamam ses yok komple prca degıstı ... dogus otonun audı a5 ın bagajdan ses gelıordıye dandık sunger taktıgınıda bılın bole sıkayetlerde... renomu kalıtelı dıorum audıden hayır degıl servısın uyanıklıgı arabanın ıyılıgı kotulugu degıl

bugün alperti ile msnde geçen muhabbet.

3/16/2010 7:32:09 PM Alper mayham85 dur bakalım bizim peder ne zaman gelecek :D
3/16/2010 7:32:35 PM Alper mayham85 demin telefon açtı sürücü koltuununn arka kısmındaki plasityk sökülmüş haberin var mı bundan diyo
3/16/2010 7:32:48 PM mayham85 Alper lagunadamı haha
3/16/2010 7:33:16 PM Alper mayham85 evet

bugün msnden geçen muhabbet adı geçen araçta neden se laguna ve yepyeni yıpratılmadan binilen bir araba.

alperin kendiside onaylıyacaktır zaten..

evet fransız kral..

benden uzak düşmanıma yakın olsn.

not: alpercim yepyeni laguna yerine tercih ettiğin 9 yaşındaki 1,9 tdi passatın hayırlı uğurlu olsun kardeşim. allah kaza bela vermesin. yorumlarınıda bekliorz.

bugün alperti ile msnde geçen muhabbet.

bugün msnden geçen muhabbet adı geçen araçta neden se laguna ve yepyeni yıpratılmadan binilen bir araba.

alperin kendiside onaylıyacaktır zaten..

evet fransız kral..

benden uzak düşmanıma yakın olsn.

not: alpercim yepyeni laguna yerine tercih ettiğin 9 yaşındaki 1,9 tdi passatın hayırlı uğurlu olsun kardeşim. allah kaza bela vermesin. yorumlarınıda bekliorz.

prıvılagelarda problem kronık olan bırsey koltuk arkası plastıgı klıpslerı kırılabılıyor .. bende olan modelde ole bı problem yok ... bunada cevabın vardır ne farkı var kı koltuk aynı koltuk gıder gorursun bayıye.. bunlar olabılcek leonların far ve stoplarında bugu problemı yokmu var 10 bın kmde dokulen dsg ler yok mu dolu var .. ee bunları gormezden gelıp yok fransız kotu yok japon kotu , yok ıngılız kotu ... su bellı bıse gungelır ole bı araca bınersınız ısallahta gorurum ben ne oldugunuzuu... ben passat kullandım kotu demedım yenıde kullanıyorum kotu demedım lagunada kullanıyorum kotu demıyorum ... ama kullandıgımı konusuyorum esımın dostumun onun bunun degıl

renodan ne kadar maaş alıyorsun muratcan

yukarıda yazdım. fransızın en iyisi benden uzak düşmanıma yakın olsun. onun yerine gider toyota alırım mazda alırım. alman alamıyrosam gider japon alırım. dünyadaki tek otomobil üreticisi fransa kalsa bile gidip almam. bu kadar basit.

valla bizim 308 15bine geldi
su ana kadar bi sıkıntı olmadı nedense :)

şimdi benim vw mercedes audi veya bmwde hissem-ortaklığım yok, ama nedense birçok sitede ve burada böyle fransız araçlarına veya japon araçlarına binenler sanki bu firmalarda hisseleri ortaklıkları varmış gibi savunuyorlar hem de daha yeni aldıkları halde, ben gidip elimdeki 105bindeki 2004 cmaxi satışa çıkarıp tanıdığımızın 110bindeki 2001 model 1.9 tdi'ını alıyorum çünkü alete güveniyorum, he ben demiyorum ki birader vw'nin kusuru yoktur tabii ki vardır ama bir japon bir fransız bir kore aracı kadar yok, ben ne kadar merc, audi bmw hayranıysam, etrafımda da bu araçlardan çekmiş adam var ama adam yine de gidip bir şekilde alman aracı arıyor ya da kenarından köşesinden alman mühendisliği değmiş araç almaya çalışıyor parasının yettiğince, yani burada birşey var demektir, incelenmesi gereken birşeydir bu "Bu insanlar ve dahası dünyanın birçok ülkesindeki insanlar neden alman aracı tercih ediyor neden vag ya da merc, bmw tercih ediyor?"

Kalite kendini bazen de kendini uzun zamanda gösteren bir kıstastır. Babamın lagunasının şöför kapısı iç kolu daha 1,5 senede çıtırdamaya başlayıp muhtelif yerlerinden daha da başka sesler gelmeye başladıysa ve fakat buna karşın elimizdeki 12,5 senelik 138bindeki 1.8t passatın ve yeni aldıım 110bindeki 1.9tdi'ın hiçbir ama hiçbir yerinden en ufak bir tıkırtı gelmiyorsa burada bi iş var demektir. Neden bu adamın ürettiği araçta ses yok da bunun ürettiğinde var? Ben demiyorum ki vw'de sorun yok, var tabii ki ama bir fransız kadar yok.

Ben bu konu ile ilgili başka şey yazmayacağım, herkes kendi para verdiği araca tabii ki de bağlı olur ama bir aracı alıyoruz diye de şirketine ortak olmuyoruz, yönetim kurulunda yer almıyoruz.

Şimdi derseniz be birader sen niye yaşadığın sorunları yazmıyosun senin de mi "ortaklığın" var vag'da ya da diğer alman firmalarında derseniz. 12,5 senelik vw deneyimimde yaşadığım sorunlar:

1. 1.8T Passat kafadan kayıyor ( kontrol etmeyi bilmeyen adam için tehlikeli, vw tasarım aşamasında bu sorun üzerine çalışmalıydı belki de enine yerleşimi tercih etmeliydi zira bu kaymanın nedeni boyuna yerleşimin yarattığı boşluk, bunu ben değil otoriteler söylüyor)
2. 1.8T Passat kapı içi malzemeleri soyuluyor ( bu cidden benim gözümde de bir kalite sorunudur, kapı içi malzeme yumuşak olsun derken vw bu malzeme için bir stress test yapmalıydı)
3. 1.8T Passat baskı balatayı çabuk yiyebilen bir motor ( kullanımdan da ötürü olabilir ya da volant sorunu da olabilir)
4. 1.8T Passat 70bin kmde ABS değişti ( burada Bosch da suçlanabilir, sensörlerin yerleşiminin hataya neden olmasından ötürü vw de )
5. 1.8T Passat yağ pompası 108binde değişti ( konuştuğım herkes bunun normal olduğunu söylüyor ama bence daha sağlam malzeme kullanılabilirdi )
6. 1.9 TDI Passat motor soğukken fazla titriyor
7. 1.9 TDI Passat ; n75 valfi, hava akış debimetresi sorunları yaygın ( turboyu yazmıyorum zira turbonun ömrü birçok etkene bağlı )

alper yorumların için teşekkürler. yeni aracında tekrar hayırlı olsn ankaraya geldiğimde resimlerini çekeyim tosunun.

alper yorumların için teşekkürler. yeni aracında tekrar hayırlı olsn ankaraya geldiğimde resimlerini çekeyim tosunun.

saol eyvallah çok daha iyisi senin olsun inşallah, ben nikon s220 ile çekebilirsem çekicem bi ara ya ne ara olur o ara onu bilmiyom. bu arada bundan sonra hedef 5-6 sene içinde w220 kasa s 320, en landirenzolusundan :D sonra zaten araba almak için para vermiycem :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt