Peter Sauber 'Sauber-Ferrari' takım patronu olabilir | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Peter Sauber 'Sauber-Ferrari' takım patronu olabilir

Konu, 'F1 Dünyası' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

 1. YCO

  YCO
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  22.339
  Beğenileri:
  79
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]

  Peter Sauber, gelecek yıl, Qadbak'ın sahibi olduğu 'Sauber-Ferrari' takımının patronu olarak pit duvarına geri dönmesinin sözkonusu olabileceğini dile getirdi.

  İsviçre'nin önde gelen gazetesi Blick'e konuşan Sauber, BMW Sauber'in, Avrupa ve Ortadoğu merkezli Qadbak'a devrine ilişkin görüşmelerde yer aldığını söyledi.

  Sauber, 1993'te kurduğu takımdaki görevinin bundan sonra ne olacağı şeklinde bir soruya, "Muhtemelen gelecek hafta yeniden bir araya geleceğiz ve bu soruyu daha iyi cevaplayabileceğim" yanıtını verdi.

  Takımı 2005 sonunda BMW'ye satıncaya dek olduğu gibi, takım patronu olarak görevlendirilmesinin sözkonusu olup olmadığı sorusunu ise Sauber, "Yatırımcılar takımın başına geçmemi isterlerse, yaparım" şeklinde cevapladı.

  Sauber, "Bu, takım patronluğu görevini istiyorum manasına gelmiyor ancak takım satılmadan önce bu insanlara söz verdim, hangi görevde olursam olayım, bana ihtiyaçları olduğunda emirlerindeyim dedim" şeklinde konuştu.

  Takımın 2010 sezonuna Sauber-Ferrari olarak girebileceğini kaydeden Sauber, bu sorunun ancak gelecek hafta cevaplandırılabileceğini ifade etti.

  Sürücü kadrosu meselesinin de çok kısa süre içinde masaya yatırılacağını kaydeden Sauber, Qadbak konsorsiyumunda kimler olduğuna dair bilgi talebine ise olumsuz cevap verdi.

  Sauber, "Söyleyebileceğim tek şey, bu grup tüm dünyadan yatırımcılardan oluşuyor. Bunlar, Formula 1'i ticari bir platform olarak kullanmak istiyorlar" dedi.

  TurkiyeF1.com
   
 2. Byefsane

  Byefsane
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  3.556
  Beğenileri:
  59
  Ödül Puanları:
  48
  Her zaman emeğe saygımız vardır teşekkür ederim :)
   

Sayfayı Paylaş