Peter Sauber 'Sauber-Ferrari' takım patronu olabilir | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Peter Sauber 'Sauber-Ferrari' takım patronu olabilir

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1


Peter Sauber, gelecek yıl, Qadbak'ın sahibi olduğu 'Sauber-Ferrari' takımının patronu olarak pit duvarına geri dönmesinin sözkonusu olabileceğini dile getirdi.

İsviçre'nin önde gelen gazetesi Blick'e konuşan Sauber, BMW Sauber'in, Avrupa ve Ortadoğu merkezli Qadbak'a devrine ilişkin görüşmelerde yer aldığını söyledi.

Sauber, 1993'te kurduğu takımdaki görevinin bundan sonra ne olacağı şeklinde bir soruya, "Muhtemelen gelecek hafta yeniden bir araya geleceğiz ve bu soruyu daha iyi cevaplayabileceğim" yanıtını verdi.

Takımı 2005 sonunda BMW'ye satıncaya dek olduğu gibi, takım patronu olarak görevlendirilmesinin sözkonusu olup olmadığı sorusunu ise Sauber, "Yatırımcılar takımın başına geçmemi isterlerse, yaparım" şeklinde cevapladı.

Sauber, "Bu, takım patronluğu görevini istiyorum manasına gelmiyor ancak takım satılmadan önce bu insanlara söz verdim, hangi görevde olursam olayım, bana ihtiyaçları olduğunda emirlerindeyim dedim" şeklinde konuştu.

Takımın 2010 sezonuna Sauber-Ferrari olarak girebileceğini kaydeden Sauber, bu sorunun ancak gelecek hafta cevaplandırılabileceğini ifade etti.

Sürücü kadrosu meselesinin de çok kısa süre içinde masaya yatırılacağını kaydeden Sauber, Qadbak konsorsiyumunda kimler olduğuna dair bilgi talebine ise olumsuz cevap verdi.

Sauber, "Söyleyebileceğim tek şey, bu grup tüm dünyadan yatırımcılardan oluşuyor. Bunlar, Formula 1'i ticari bir platform olarak kullanmak istiyorlar" dedi.

TurkiyeF1.com