Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Perte çıkar mı?

Öncelikle geçmiş olsun. Resim boyutlandırma için;

Resmi paintte açıyoruz.
Sol üst tarafta " Yeniden boyutlandır " yazan butona tıklıyoruz.
Açılan ekranda hiçbirşeye dokunmadan sadece " Yatay " yazan alandaki 100 sayısını düşürüyoruz. 70-80 falan olabilir. Resmin küçüldüğünü göreceksiniz..
Ardından " Tamam " butonuna basıp kapıyoruz ve Ctrl+S tuşlarıyla kaydediyoruz. Bu sayede boyutu düşecektir. Hatta kaydettikten sonra ekranın en alt kısmında " Boyut " alanını ve orada yazan boyutu görebilirsiniz.

Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.
O kaç km hızla üzerimize geliyordu bir fikrim yok açıkcası. Abartmadan bir tahminle, onun hızı ortalama 40km olsa ve ben de 60-70 arasi olsam zaten carpma hızımız frensiz şekilde 100-110 km civarı yapar. Ki bu da az bir hız değil. 110 ile duvara çarpmak gibi bir nevi. Her neyse, bu arada araca 74bin tl hasar çıkarttılar. Exper raporunu pert yönünde hazırlamış. Yarin sigorta ile görüşeceğim. Muhtemelen 1ay-40gün kadar sürecek bu durum.
Sigorta parayı yatırdığında tekrar araç bakmaya başlarım diye düşünüyorum.
Yine binicisinden az km yapmış ve hasarsız, kazasız temiz araç arıyor olacağım. 21 senedir ehliyetli sürücüyüm, olabildiğince tüm kurallara riayet ederim. Ve bu 21 sene boyunca sağ ön tampon ucunu kaldırım kenarına sürtmem veya yine bir başkasının bana kırmızı ışıkta arkadan ufak dokunuşuyla atlattığım hasarsız aksilikleri saymazsak hiç kaza yapmadım. Hayatim da ki ilk ciddi kazada başkasının hatası yüzünden arabam perte çıktı. Istediğin kadar dikkatli ve kurallara uyan insan ol maalesef bu tarz canlılar yüzünden bırakın arabayı insanlar canından, sevdiklerinden ailesinden oluyor.
Kusura bakmayın başınızı ağrıttım ama epey sinirliyim bu konuda. Tekrar herşey için teşekkürler size de. Iyi geceleriniz olsun.

Çok büyük geçmiş olsun. Demesi kolay belki ama ne diyelim cana geleceğine mala gelsin.
Doğru düzgün yaptırımlar yok malesef. Acaba o ters yönden gelen aracın sürücüsü ceza alacak mı?

Teşekkürler, olay yerine gelen trafik polislerinin hazırladığı raporda hasar alan 4 aracın sürücüsünden yalnızca o kişi kusurlu bulundu. Fakat ayrıca o an herhangi bir trafik cezası verilmedi. Daha sonra adresine ulaşacak bir trafik cezası olacaktır muhtemelen. Onun dışında extra bir yaptırım olacağına inancım yok nedense. Bireysel olarak şikayetçi olup maddi yada manevi bir dava açarak konuyu uzatıp, mahkeme mahkeme sürünürsek eğer belki ceza aldırabilirim. Fakat eşimle doğum beklediğimiz şu 15-20 gün içerisinde buna ayırabilecek ne vaktim var, ne de konsantrasyonum var. Yanına kâr kalacak gibi görünüyor. Hatta bir de şöyle bir durum var ki; polislerin hazırladığı raporda o sürücü yalnızca 57/1b kural ihlali yapmış olarak görünüyor. (Kontrolsüz kavşaklarda veya tali yoldan ana yola çıkışlarda geçiş hakkı olan araçlara ilk geçiş hakkını vermemek) :D
Bu rapora itiraz, rapor düzelir mi bilmiyorum ama raporun düzelttirilmesi, şikayetçi olmak, sürecek mahkemeler derken doğumunu beklediğim kızım muhtemelen kreşe başlar bu arada.
Aah ah!...
:))

Teşekkürler, olay yerine gelen trafik polislerinin hazırladığı raporda hasar alan 4 aracın sürücüsünden yalnızca o kişi kusurlu bulundu. Fakat ayrıca o an herhangi bir trafik cezası verilmedi. Daha sonra adresine ulaşacak bir trafik cezası olacaktır muhtemelen. Onun dışında extra bir yaptırım olacağına inancım yok nedense. Bireysel olarak şikayetçi olup maddi yada manevi bir dava açarak konuyu uzatıp, mahkeme mahkeme sürünürsek eğer belki ceza aldırabilirim. Fakat eşimle doğum beklediğimiz şu 15-20 gün içerisinde buna ayırabilecek ne vaktim var, ne de konsantrasyonum var. Yanına kâr kalacak gibi görünüyor. Hatta bir de şöyle bir durum var ki; polislerin hazırladığı raporda o sürücü yalnızca 57/1b kural ihlali yapmış olarak görünüyor. (Kontrolsüz kavşaklarda veya tali yoldan ana yola çıkışlarda geçiş hakkı olan araçlara ilk geçiş hakkını vermemek) :D
Bu rapora itiraz, rapor düzelir mi bilmiyorum ama raporun düzelttirilmesi, şikayetçi olmak, sürecek mahkemeler derken doğumunu beklediğim kızım muhtemelen kreşe başlar bu arada.
Aah ah!...
:))
Himm allah bagıslasin kiz olsun camurdan olsun derlerr bir kizim olarak... Tekrardan gecmis olsun.. insallah perte cikar aracinizz. Ne tur araclar bakiyorsunuz marka olarak.. koly gelsin

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Himm allah bagıslasin kiz olsun camurdan olsun derlerr bir kizim olarak... Tekrardan gecmis olsun.. insallah perte cikar aracinizz. Ne tur araclar bakiyorsunuz marka olarak.. koly gelsin

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Allah bağışlasın :)
Umarım sağlıklı güzel bir yaşam sürer. Çocuklar her zaman ailenin mutluluk kaynağıdırlar, mutluluğunuza nazar değmesin diyelim.
Araç konusunda ise açıkçası kafamda bir sürü tilki dolanıyor ama netleşmiş bir fikrim yok henüz. İçi daha dar olduğunu bildiğim halde aklım bazen Giulietta'ya kaymıyor değil hani. Yada acaba TDI DSG'den sonra 1.4 TSI FR DSG nasıl olur diye düşünmüyor degilim. Bir ara 60-70bin bandında araba alıp bir kaç sene o arabaya binmek ve geri kalan nakit ile banka kredisinin birazını daha kapatmak düşüncesi bile aklıma geldi inanın. Daha az meblağa bağlı kalarak, daha kısa sürede bankaya olan borcu bitirmek mantıklı olabilir belki de.
Yine de alternatif fikirlere, araç önerilerine açığım. Bu konuda kandırılmaya müsait durumdayım şuan sanırım. :)
Varsa kıymetli fikirleriniz ve önerileriniz seve seve dinlerim. Araç marka-model hatta model yılı dahil donanım tercihleriniz ile birlikte sebeblerini de öğrenmek isterim. En azından sayenizde düşüncelerim biraz daha netleşir.
Şimdiden teşekkürler...

Geri
Üst Alt