Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Pert İbiza Sol Çamurluk değişmiş Sadece...

:D Sadece sol çamurlukla pert kaydı imkansız ;)
Düşme böyle oyunlara servise götür baktır adamın yanında servis baktırma ücretinide adama ödet :D

Bildiğim kadarı ile dünya üzerinde pert kaydı diye bir durum yok. Hasarlı araç var hasarsız araç var :) Hasarın da dereceleri var sonuçta. Sigorta şirketleri duruma göre aracın tamamını yaptırmak yerine kasko bedelini poliçe sahibine ödeyip aracı iç piyasada değerlendirmek için deyim olarak pert'e ayırıyorlar. Hatta kısmi Pert vesaire gibi terimler de mevcut.

Geçmiş dönemde az hasarlı araçları perte ayırma teklifleri daha çok geliyormuş sigorta şirketleri tarafından, onlar hangisinin kendilerine göre daha karlı olacağını düşünüyorular.

Ben şahsen aradım taradım, 1.4 tdi nin uzun yıllar gitme ihtimaline güvendim ve hasarlı araç yerine hasarsız kazasız boyasız, 142000'de ancak motoru sağlam bir araç aldım. Alırken tabii ki baktırdım ve öyle karar verdim.

Bence 2.elde bütce sınırlamak ve o bütcenin tavanında araç almaya çalışmak çok avantajlı olmayabilir. Bence ağır bir kusuru olmadığı sürece kimse kimseye 70bine gelmemiş bir tdi ibiza'yı 14 liraya felan satmaz. Çok iyi baktırmalısınız. Dediğiniz şartlara bire bir uyuyorsa o fiyata alınabilir kesinlikle. Ama daha önce de dediğim gibi didik didik inceletmelisiniz. Temiz bir araç buldunuz mu da 1 2 fazla da olsa alıp keyfini sürmelisiniz :)

Umarım düzgün bir araç bulursunuz.

Bizim ülkemizdeki pert kaydı muhabbeti biraz saçma dönüyor.

Pert kaydı olan araç bence hiç trafiğe çıkmamalı.

Bir araç yürür ya da yürümez. Yürüyor ise şasi ve direklerinde hiç bir kaynak problem yoksa o araç pert falan değildir.

Tabi bu benim gözümde..

alttan darbe almış olabilir. kaldırıma falan çıktıysa kaputa pek bir hasar gelmiyor. ama ön takım da çözülemeyen sıkıntılar çıkabilir. iyi baktırmak lazım

adamın yazdığı ve dediğine göree ön çamurluk değişmiş kapılarda boya var bide arka çamurlukta alttan felan darbe demedi sanırım bariyere felan çarpmış mesela birkanarkdaşıma katılıyorum çok garip bişiler dönüyor bu pert işinde.

Geri
Üst Alt