Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Periyodik bakım ücreti hakkında

Herkese selam tekrar,
Speedy ile görüştüm 265 liraya benzin filtresi ve karter tapası hariç bakım yapıyorlar. Bana fiyat çok uygun geldi. Servise götürmek istiyorum aracımı ama arada 400 liralık bir fark var neredeyse, bence çok fazla bir rakam.
Bu karter tapası nedir? Değişmesi gerekiyor mu?

Bnce gerek yok tanercim.. Tapa dediğin pahalı malzeme değil o yüzden onu alıp taktıralirsin speddy e

2012 Seat leon 1.4 TSİ 125 hp Copa plus

Ben fiyat ne olırsa olsun servisten yanayım sanayideki hiç bir usta aracın elktronik hatalarına bakmaz hidrolik hortumlarını kontrol etmez yap desen bile yapmaz ömrü geçmiş bir parçayı değiştirmez daha gider bu diye saçmalar dünyanın parasını ödeyip araba alıyoruz ucuza kaçmamak gerek bu tarz masraf konularını bnce arabayı almadan önce düşünmek lazım 200 300 1000 lira için canından olmaya değmez

Ben fiyat ne olırsa olsun servisten yanayım sanayideki hiç bir usta aracın elktronik hatalarına bakmaz hidrolik hortumlarını kontrol etmez yap desen bile yapmaz ömrü geçmiş bir parçayı değiştirmez daha gider bu diye saçmalar dünyanın parasını ödeyip araba alıyoruz ucuza kaçmamak gerek bu tarz masraf konularını bnce arabayı almadan önce düşünmek lazım 200 300 1000 lira için canından olmaya değmez
Daha önce adam gibi bir usta karşına çıkmamış arkadaşım ben servisin bulamadığı arızayı yapan ustalar gördüm işinin ehli iş olsun para sorun değil diyen adamlar var umarım onlardan biri karşına çıkar

kurye ile elden teslime verildi

Speddy sanayi değil ki adamlar servis yetkili hemde..

2012 Seat leon 1.4 TSİ 125 hp Copa plus

Ben fiyat ne olırsa olsunfiltresi en yanayım sanayideki hiç bir usta aracın elktronik hatalarına bakmaz hidrolik hortumlarını kontrol etmez yap desen bile yapmaz ömrü geçmiş bir parçayı değiştirmez daha gider bu diye saçmalar dünyanın parasını ödeyip araba alıyoruz ucuza kaçmamak gerek bu tarz masraf konularını bnce arabayı almadan önce düşünmek lazım 200 300 1000 lira için canından olmaya değmez
Hocam biraz abartmamış mısın?
Başlık sahibi periyodik bakımı sormuş..
Yani hava filtresi polen filtresi değişecek, motoru söküp arabayı sil baştan yapmayacaklar.
Benzin filtresi değişimi yada polen filtresi değisimi ile canından olmayı pek anlayamadım...
Paran çoksa iş bilmez servislere gidebilirsin tabi...
Ne zaman bişe sorsam o servise , cevaplar hep aynı....
Ya senin araçta LPG var ondan,
Ya da bu sorun tüm ibizalarda aynı olmuştur...

Ben tamamen başka bir şeyden bahsettim sanayideki en kral usta profesyonel bir vag servisinden asla iyi değildir bakım diye bıraktıgınızın aravanın sadece bakımı yapılmıyor tüm sistemi kontrol ediliyor 30 bindem sonraki her araç eskimeye başlar en ufak bişey bile göz ardı edilemez kısacası vag serbisinde bakımlarda bir ne i check up yapılıyor sadece bakım deil

Ben tamamen başka bir şeyden bahsettim sanayideki en kral usta profesyonel bir vag servisinden asla iyi değildir bakım diye bıraktıgınızın aravanın sadece bakımı yapılmıyor tüm sistemi kontrol ediliyor 30 bindem sonraki her araç eskimeye başlar en ufak bişey bile göz ardı edilemez kısacası vag serbisinde bakımlarda bir ne i check up yapılıyor sadece bakım deil
Hocam bence yanılıyorsun. Tabi güzel profesyonel servis ustaları vardır ama o eski sanayi artık geride kaldı. Sanayideki özel servisler, ustalar kendilerini öyle yetiştirdiler ki servisten kat kat daha iyi işçilik ve beceri çıkarıyorlar. Servisler sadece garanti süresinde mecbur kaldığımız yerler. Servislerde yetişmeye başlayan ustaların çoğu dışarıda ya kendileri bi yer açıyor yada bi yere giriyor. Bir de şunu unutmayın servisler beceremedikleri işleri sanayide yaptırıyorlar. Bizzat şahit oldum...

yani bu tartışma sonsuza kadar gidecek bir konu :)

servisin kendince üstünlükleri var, sanayinin kendince, yeni bir araç çıktığında sanayide baktırmak bana çok mantıklı gelmiyor, piyasada 1-2 yaşına girip biraz ustaların elinden geçtikten sonra daha mantıklı, servislerdeki çalışanlar marka tarafından eğitimler alıyorlar o yüzden yeni araçların üzerindeki işleri sanayiye göre daha bilinçli yapıyorlar (ilk dönemlerde)

örneğin bir aracın kapı panelini sökmek için bütün dişlerini kırıp parçayı hurdaya çıkaran usta bizzat gördüm, serviste bu tarz hatalar olursa da çaresine bakılır, sanayide 1 hafta sonra gitseniz adam sizi tanımamazlıktan gelebilir (gelebilir diyorum, yapanı var çünkü her ne kadar çoğu dürüst insanlar olsa da bazı uyanıklar oluyor)

ayrıca şunu da unutmamak lazım, yetkili servislerin arkasında distribütör/marka desteği vardır, sorun olmaz diye bir şey yok, sorun olursa muhatap yurtdışına kadar uzar gider.

yani mesele tamamen tercih meselesi :) ben bazı şeyler için hayatta servise gitmem, bazı şeyler için de sanayinin kapısından geçmem.

Araçla kaza yaptım gittim servise yaptırdım. Kol gibi fatura geldi. He gene olsa sanırım gene giderdim...
1 seneye triger değişecek nasipse şu an ki düşünce servise gitmek...
Ama konu başlığı periyodik bakım, eğer aracın garantisi bitmişse bunun için serviste kazık yemeye gerek yok bence...

Geri
Üst Alt