Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

periyodik bakım nerede yapılmalı?

Gectigimiz cmt MBU' da bakimi yaptirdim. 480₺ olan ucreti 420₺' ye kadar indirebildim. Yagi disaridan kabul ediyorlar ve faturadan 145₺ dusuyorlar. Ancak Dogus Oto aracta herhangi bir problem oldugunda gecmise donuk bakimlarini kontrol etmekte ve "iyi niyet" klozunu boyle durumlarda kullanmamakta kaldi ki suan 5w30 4L tam sentetik bir yagin raf fiyati 110-120₺ arasinda degismekte dolayisiyla 20-30₺ icin bu risk alinmaz diye dusundum. Daha oncede belirttigim uzere MBU İzmir' de bence tek ozellikle Mehmet Bey' in ilgisi muhtesem.

Herkese emniyetli surusler dilerim...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Mbu'da Nisan ayında 420 lira olan 30 bin bakımı 3 ay üstüne 480 lira mı olmuş yani 60 lira zam gelmiş. Eyvallah. Neye zam gelmiyor ki ?
Dışarıda Castrol edge 5w-30 yağ ise 95 lira... (tam sentetik oluyor)
Nisan ayında yağı dışarıdan getirmem karşılığı benden 180 lira düşmüşlerdi. Size 145 lira demişler. Acaba tutturabildiğine mi bu olay. 180 liralık yağ kullanırlarken artık 145 liralık daha düşük bir yağ mı kullanıyorlar yoksa daha fazla kar etmek adına mı 145'e çekmişler yağ farkını anlamadım...
Ne yalan konuşayım mbu'da gözümden düştü...

valla ben bp calisaniyim (bildiginiz uzre castrolde bizim markamiz) seat castrol onermesine ragmen MBU Total ile anlasmis (bunu da sirketten sorgulamaktayim hatta suan) bu nedenle daha dusuk fiyat dusmesi bu anlamda normal bunun yaninda 95₺' lik fiyatimiz baya geride kaldi ki distributor cikislari o fiyatlarda suan istasyonlarimizda 118₺' den satmaktayiz. Gelelim MBU' ya alternatif olarak Vosmer' den baska bir servis olmadigina gore ( sayet gittiyseniz Seat markasinin yuzune bile bakmiyorlar Porsche servisi olan bir marka olduklarindan) biraz bu konuda mecbur kaliyoruz.

ben bugün seat balgat şubesinden servis için 11 ağustosa randevu aldım.
530 tl servis ücreti dediler. yağı götürürsem 190 lira düşeceklerini söylediler. benim anlamadığım burada neden servis pahalı.

valla ben bp calisaniyim (bildiginiz uzre castrolde bizim markamiz) seat castrol onermesine ragmen MBU Total ile anlasmis (bunu da sirketten sorgulamaktayim hatta suan) bu nedenle daha dusuk fiyat dusmesi bu anlamda normal bunun yaninda 95₺' lik fiyatimiz baya geride kaldi ki distributor cikislari o fiyatlarda suan istasyonlarimizda 118₺' den satmaktayiz. Gelelim MBU' ya alternatif olarak Vosmer' den baska bir servis olmadigina gore ( sayet gittiyseniz Seat markasinin yuzune bile bakmiyorlar Porsche servisi olan bir marka olduklarindan) biraz bu konuda mecbur kaliyoruz.

Nisan'da da total koyuyorlardı hocam. ve fiyat olarak 180 diyorlardı. Gene total koymalarına karşın 145 indirmeleri anlamsız geldi.
15 bin bakımına wosmere gitmiş herhangi bir indirim alamamıştım.
30 binde Mbu'ya gittim. İndirim olsun illgi alaka olsun memnun kalmıştm.
Ama sizin yazınızdan sonra mbu'ya karşıda biraz soğumuş oldum.

Mrb
Aracınızın garantisi devam ediyor ve ilerde iyi niyet garantisinden faydalanmak istiyorsanız bakımlarınızı yetkili servislerde(biraz pahallı olsa da) yaptırmanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
ben bugün vw parçası satışını yapan arkadaşla görüştüm aklımı çeldi dışarıda yaptırıcam bakımını. malzemeleri aldım bugün yarında yaptırıcam hepsini. servis keyfi uygulama yapıyor ve 90 liralık yağı 180 liraya satıyor. yağı biz götürürsek iyi niyet garantisi yok diyor.
ağır bakım olsaydı servise götürürdüm ama rutin bakımda servise para kaptırmak istemiyorum.

bakımı yaptırdım ve bana toplamda işçilik dahil 200 tl ye mal oldu.
parça satışını arkadaşım yaptığı için tanıdık ustaya gönderdi. bujilere baktı daha gider dedi ve gerek yok dedi.
buji ve benzin filtesi hariç tüm periyodik bakımı yapıldı (yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi)
memnun kaldım mı derseniz evet kaldım çünkü serviste 530 tl dedikleri bakımı 200 tl ye mal ettim.

Ben bugün Sakarya Öztürkler Seat Yetkili Servisinden 45.000 Km bakımı için fiyat aldım. Daha önce servise girdiği için %10 indirim yapıyorlar. Motor Yağı (Castrol Edge), Yağ Filtresi, Kartel Tapası, Polen Filtresi, Hava Filtresi ve Yakıt filtresi (Bu benim istediğim için normalde 60.000 Km de değişiyor.) Hepsi dahil 450 TL (Yakıt filtresi 62 TL)

artık ömrümüz yeterse ve satmamış olursak bidahaki bakıma götürürüm artık.
verdiğin bilgi için teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt