Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

periyodik bakım nerede yapılmalı?

Servise kendi yağını götürmen taraftarıyım bu uygulama servisten servise değişiyor kim kime ne tutturursa aynı bünyedeki servislerin aynı işlem için farklı fiyat almaları bunun göstergesidir zaten. Garanti olayı bu sene son olacaksa kendin bak ama sürekli aynı servise gidersen hiç garantin olmasa da iyi niyet indirimi yapıyorlar

15inden sonra servise götürücem yapılan işlemleri burda paylaşırım ;)
hepinize teşekkür ediyorum...

Mart ayına kadar uzun bir süre var. Ben servisleri önermeyen biriyim daha cok özelden bildik ustadan yanayım. Garanti için servise gitmek zorundasın. Ama yağ olayını konuş derim. Eger sen goturursen yagi senin getirdiğine dair not düşüyorlar. Bir problem olursa yagı senin getirdigini söylerler. Sonuçta bu doguş...her seyi yapar

ben benzinli ve atmosferik bir aracın garantisini çokta abartmamak gerektiğini düşünüyorum. önemli olan bizim kesemiz... Allah'ın izni ile bizim araçlara bir şey olmaz. gayet kaliteli ve sağlam araçlar...
heee olduda arıza verdi en fazla ne kadarlık arıza verir ki? heleki benzinli ve atmosferikse...
hayırlısı ;)

yani her ikinizde haklısınız bende garantiyi çok sallayan biri değilim çünkü hem çok binmiyorum hemde yıpratmıyorum aracı. fakat özel servis ile yetkili servisin (yağı kendim götürünce) pek bir farkı yok. ben de isterim uygun olsun ama önceden yazdığımda ki gibi özel servis 300 tl + bujilerin fiyatı, yetkili serviste yağ benden olunca buji de dahil 345 tl istiyor + 95 tl'ye yağ alınca bana 440'a mal olacak. pek fark olmadığı için yetkili servis diyorum.
ya da sıradan bi ustaya götürsem de el emeği versem 20-30 + malzemeleri de alsam yaptırsam sağlıklı olurmu ki?

yani her ikinizde haklısınız bende garantiyi çok sallayan biri değilim çünkü hem çok binmiyorum hemde yıpratmıyorum aracı. fakat özel servis ile yetkili servisin (yağı kendim götürünce) pek bir farkı yok. ben de isterim uygun olsun ama önceden yazdığımda ki gibi özel servis 300 tl + bujilerin fiyatı, yetkili serviste yağ benden olunca buji de dahil 345 tl istiyor + 95 tl'ye yağ alınca bana 440'a mal olacak. pek fark olmadığı için yetkili servis diyorum.
ya da sıradan bi ustaya götürsem de el emeği versem 20-30 + malzemeleri de alsam yaptırsam sağlıklı olurmu ki?

Sen benim öyle dediğime bakma. Şu an araban yeni daha ve marta kadar yani nereden baksan 1 seneye kadar garanti hakkın var.. ALLAH nazarlardan saklasın. Sen tıpış tıpış yetkili servise git. Daha sonrasında özel servis veya yetkili servis düşün kardeşim. :D
Yalnız başka yetkili servis varsa bulunduğun ilde birde onunla görüş. Çünkü 30 bin bakımı için dedikleri 535 lira çok fazla. İzmirde ben nisanda 420'liradan anlaşmıştım. 180 lira yağ parası çıkartınca bana servis 240'a gelmişti. Senin dediğinle arasında 100 lira oynuyor. İstersen bir iki servise daha sor. Pazarlık yap. İsteyenin bir yüzü :)

Son düzenleme:
yakin zamanda 30000km bakimi yaptiracagim icin simdiden arastirmaya basladm İzmir' de MBU 480₺, Vosmer 540₺, Aydin' da Lena 525₺ fiyat verdi. MBU motor yagini getirebilecegimi ancak yag' dan kaynaklanan arizalarin (nasi belirleyeceklerse) garanti kapsamina almayacaklarini belirttiler (ki bu demek oluyor ki kayitlarina baktiklarinda en ufak sorunda onu bahane ederler) Bide servise gidip gorusucem yolum dusunce daha onceden MBU' dan hizmet aldim ciddi anlamda memnun kaldim ama bu fiyatlarin boyle karaborsa olmasi garip...

p.s: tum bakimlara bujiler dahil

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

yağdan kaynaklı ne arıza olacakmış ki? aldıkmı zaten yağın en guzelini almaya bakıyoruz. çamur yapmaya bakıyorlar sanırım.
bu arada bakımlarada zam gelmiş baksanıza. nisanda 420 lira idi 30 bin bakımı.

cmkbru öğrendiğinde bizi de bilgilendirirsen sevinirim.
ben daha kaskoyu yaptırmadım vergide var bakımı da geldi. bu ay maaş gidecek yav:(

Gectigimiz cmt MBU' da bakimi yaptirdim. 480₺ olan ucreti 420₺' ye kadar indirebildim. Yagi disaridan kabul ediyorlar ve faturadan 145₺ dusuyorlar. Ancak Dogus Oto aracta herhangi bir problem oldugunda gecmise donuk bakimlarini kontrol etmekte ve "iyi niyet" klozunu boyle durumlarda kullanmamakta kaldi ki suan 5w30 4L tam sentetik bir yagin raf fiyati 110-120₺ arasinda degismekte dolayisiyla 20-30₺ icin bu risk alinmaz diye dusundum. Daha oncede belirttigim uzere MBU İzmir' de bence tek ozellikle Mehmet Bey' in ilgisi muhtesem.

Herkese emniyetli surusler dilerim...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Geri
Üst Alt