Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Periyodik bakım ücreti hakkında

tanergungor

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese selam,
Aracımı alalı 2 sene olacak ve ikinci periyodik bakım için servise götüreceğim. Bu noktada sizlere bir sorum olacak.

Aranızda aracını ikinci defa periyodik servise sokan oldu mu? Olduysa maliyeti ne oldu?
Hatta, biraz daha ileri gidiyorum =) aracımızı servise soktuğumuzda bize verilen fatura, seat.com.tr üzerindeki, "seat connect" kısmında pdf olarak da bulunabiliyor, bunu paylaşabilir misiniz?

Hangi servis kaç lira ne için almış hepimiz görmüş olabiliriz.

Yağlama bakımı 475 TL Şu anda seat aygüvde 30 bin bakımıda içindeyse eğer bujileri değiştiriyorlar ve 525 ₺ totalde tutuyor.

Evet bu 30 bin bakımı olacak, bujileri de değiştireceklerini söylediler.

Erya'ya bırakacağım cumartesi, 650 lira gibi tutacağını söylediler, yarın kesin bir bilgi verebilirim :)

Tabi araçtan araca fark ediyor mudur fiyat bilmiyorum

Kesin bilgi seat aygüvde bu işlem buji değişimi ve yağlama dahilinde 525 ₺

aractan araca şöyle farkeder benzinli farklı dizel farklıdır. tüm yetkili servislerde fiyat standarttır...

• Beğen
Reaksiyonlar: xure
Erya'ya bırakacağım cumartesi, 650 lira gibi tutacağını söylediler, yarın kesin bir bilgi verebilirim :)

Tabi araçtan araca fark ediyor mudur fiyat bilmiyorum
Dostum o zaman haber verebilirsen bekliyorum, bir de sana verdikleri fatura muhtemelen seat connect üzerinde yer alır. Orada kullandıkları malzemelerin kodlarını merak ediyorum, eğer dışarıdan daha uygun fiyata bulursam o şekilde sadece montaj için götürebilirim servise.
Biraz önce Erya ile konuştum, bana verdikleri servis ücreti 711 lira civarında ki bence bu gayet fazla bir rakam.

Eğer başka arkadaşlar da 1.4 TSI bakımı yaptırdıysa, bakım faturasındaki hangi kalem için ne kadar ücret almışlar paylaşabilirse çok makbule geçer.

Merhaba taner

Bence servislere hiç para yedirme bende bir hafta önce 30 bin bakımı icin eskisehirdeki servisi yani asili aradım bana cıkardıkları fatura 625 tl bana göre cok fazla geldi. Neyse ki arastırmalarım sonucunda eskisehir carrefour altında otoparkta tesadüfen speeddy servisini gördüm ve türkiyedeki carrefour avm lerin otoparkında varmıs ben buraya özgü zannediyprdum neyse ki gittim fiyat aldım speedy den malzeme onlardan olursa 269 tl.. Bana mantıklı geldi ve yaptırdım su secenekte var malzemeni alıp 40-50 işcilik ödemen yeterli ben hesapladım dısarıdan malzemyi kendim alsam die 165 tl tuttu hepsi yag filtre vs.. 50 de iscilik alsalar 215 tl yapacak o yüzden uğrasmadım.. Speddy en güzel tarafı üretici firma garantisi bozulmuyor bakım yaptırdıgınızda.. Bu arada aracım seat leon 1.4 tsi 125 hp 2012 :)

2012 Seat leon 1.4 TSİ 125 hp Copa plus

Hayırlı olsun garantisi bitince zaten serviste yapılmasının bir önemi yok kendiniz yapabilirsiniz

kurye ile elden teslime verildi

Geri
Üst Alt