Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

performans farklılığı??

SİMON

Kayıtlı Üye
yılbaşı gunu saglam bır trafiğe girdıim 1saat 45 dakka ( dur kalk) trafık bıttıgınde ewe varmama 2 km kalmıstı yol bosalmıstı bende araca yuklenıyım dedım sankı aracta 3-4 kısı var arac gıtmıyor gıbı bır sey oldu.. neyse kafama takıldı bos yolsa 2. vıteste sonuna kadar asıldım gene arac agırmıs gıbı geldı...
neyse aracı ewe bıraktım bugun aksam bos yolda bıraz yuklendım sankı arac canlandı gibi... sorum şu araç saglam bır trafıge gırdıgınde arac boguluyormu yoksa tamamen psıkolojıkmı....

anlık olarak hava filtresi egzoz gazı ile tıkanıyor sonra zamanla tekrar açılıyor olabilirmi

baskı balatan sıkışık trafikte çok ısındığı için balata kaçırıyorda olabilir soğuduktan sonra normale döner tabi bunu yaşamış olabilirsin.....

balatan motorun turbon ısınıyo abi..
hararet 90 gözükse de motor şişiyo sıkışık trafikte..depon da doluysa daha da hissedilir..
psikolojik değil doğru..

acıkcası soyle soylıyım arac trafıge maruz kaldıktan sonra 2. vıteste gaza yuklendıgımde ESP devreye gırmeden hızlanıyor... ama normalde 2. vıtese gaza yuklendıgımde arac sarmaya baslıyor ve ESP devreye gırıyor...

ama arac su anda eskı halıne donudu....

Şemun yazın nasıl sıcak havada klima açık trafikte takıldıktan sonra performans düşüyosa aynı mantık kardeşim..

bu olay tamamen psikolojik. ne kadar gaza yükleniyorum desende trafikte dur kalktan ayağan gaza temnkinli basıyo ve gitmiyo... yada araba gidiyo ama saatlerce hızlanmadıgın için seni tatmin etmiyo. benimde başıma geldi ondan biliyorum.

Geri
Üst Alt