Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Peki Hangi Ülkede depo En ucuza Doluyor?

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Yorumsuz..
adszvwe.jpg

Ekli dosyalar

• adszvwe.jpg
    adszvwe.jpg
    79.7 KB · Görüntüleme: 75
Listede Bulgaristan yok...Onlarda çok ucuza alıyorlar...

Oha be abi bu kadarda vergi olmaz ki. çok vergi alıyolar ya şu benzinde. dünyanın en pahalı benzinini biz kullanıyoruz.

arabistanda kurşunsuz 97 oktan 28 kuruş,motorin 10 krş litre fiyatı

Şu vergilendirmeyle alakalı ufak bi hesap yapalım. Brüt 1000TL maaş aldığımızı varsayarsak %30 civari vergi kesintisiyle elimize geçen yaklaşık 730TL. Bu parayla da benzin alıyoruz diyelim. Almış olduğumuz benzinin %65'i de vergi zaten.. Yani elimize geçen 730 lirayla ancak 255TL benzin alabiliyoruz.
Biraz karışık oldu belki ama özetle almış olduğumuz maaşın %75'ini devlete verdik, geri kalan %25 ile de benzin almış olduk..
Şimdi benim aracım benzinle mi çalışıyor vergiyle mi? Biri bana bunu açıklasın:)

Bir arap tir şöförü ile sohbetimizde 1000 litre mazotu Turk parasina vurursak 70 tl ye aldiklarini
suyun mazottan daha pahalli oldugunu söylemişti

ben boşa rusyada yaşamak istiyor değilim ya benzin için yaaa:)

Geri
Üst Alt