Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Pedal box yaptran varmı acaba içerimizde ?

ne yalan söyliyim ilk sizden duydum bunu inceledim ama fiyat oldukça pahalı geldi bana sanki sıfırdan lpg montajı yapıyorsun

aslında fabrikadan yavaş çalışmaya ayarlanmış gaz kelebeğini telli gaz gibi daha hızlı çalışacak şekilde düzenlenmekten başka bir şey yapmıyor. Yani teknik olarak sıkıntı çıkarması beklenecek bir şey değil. Ama şu var ki araçların ilk kalkışta gazı yavaş vermesi patinaja düşme durumunu azaltmak için faydalı, pedal box ile özellikle otomatik araçlarda çok daha sık patinaja düşme, haliyle ASR'nin çalışması buna bağlı olarak da uzun süreçte daha erken yorulma görülebilir.

Bir de DSG için fazla hızlı gaz vereceği için debriyajın da buna uyum sağlamak için (belki) daha hızlı çalışması gerekebilir, bu da şanzıman üzerine ekstra yük bindirebilir. Bu son dediğim tamamen varsayım bu arada, herhangi bilimsel bir kaynağa dayanmamakta :)

Geri
Üst Alt