Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Pd130 ufak dokunuşlar.

TDI_R.

Kayıtlı Üye
Herkese ıyı forumlar
Oncelikle herkese iyi forumlar dilerim.
Bodrumdan benımle ırtıbata gecıp aracına uygulatmak ıstedıgı ve beklentırelını dıle getıren huseyın abımın pd 130 leonuna yaptıklarımızıı sızlerle paylasayım.
saolsun kendı ıle daha onceden muhabbetımız vardı ama turbo konusunda son zamanlarda yasadıgı sorundan dolayı bana guvenıp aracını adanaya kadar getırdı.
uzerınde ecufast soft yazılım vardı 160 bg cıvarı guc cıkartabılecek bır harıtalandırma mevcuttu. ancak turboda balans sorunu oldugundan dolayı arac yeterlı gucu uretememekteydı. huseyın abıde guclendırmek ıcın bayadır heveslı oldugundan tum ıslemler icin teslım ettı.
oncelıkle araca ugyuladıgım parcalardan bahsedeyım

gt1752 turbo
custom acuator ve kalıbrasyonu.
custom egzantırık
custom krom ıntercoler borulama
8 lıtre ıntercoler
3 bar map
76 warex
egr ıptalı
katalızor ıptalı
60 donwpıpe
Custom remap. + launch kontrol.

yapım asamasından sonuna kadar tek tek fotograflandırdım. tabı bu asamalarda bu ıslemler ıcın degısmesı gereken bırcok parcayıda yenılemek durumunda kaldık. egzantırık klepelerı yatakları kapak saplamaları yag yag fıltrelerı vs bırcok parca ılerıye donuk ısı saglama almak adına yenılendı.

ılk olarak ıntercooler tamponda herhangı bır noktaya carpmayacak sekılde montajı yapıldı.

Daha sonra kromdan cooler borulama ısıne baslanıldı tabı bu asamadada cok tıtız davranıldı. ses yapmayacak ve cevredekı parcalara zarar vermeyecek sekılde yön verıldı. bilhassa hava akışında kırmama amaçlı mümkün oldugunca yumuşak dönüşler uygulandı.

Tamamlanmıs halı ıle motor kapagı oturacak sekılde borulama yapıldı.

Buda kapagın takılmış hali.

Tamponuda oturtuk ve ızgarayı cıkardık. gayet guzel bır gorunum elde ettık bence.

Tabı bu asamada aracımızda egzantırık ve turbo degısımıde gerçekleşti.
Hybrid turbomuzun balans testi sonuçları.

Orijinal turbo

Hybrid 1752 turbo

Orj ve hybrid turbo egzos milleri.

egzantirigimiz

Emme kanadinda epey büyük bi farklilik yarattik egzos milinde ise alt devirleri canliligini azaltmamak adina büyütme yapmadan pd150 egzos salyanyogozu kullandim.
gt1749vb yerıne gt1752 hybrıd turbo tercıh ettım sehir ici
kullanımı ıcın alt devırlerın canlı olması ve tepkının canlanması bakımından egzantırık degısımı ve turbo acuator ayarlarınıda n75 ıle degıstırdık.
ve ortaya alt devırleri ve ust devırlerı eskıye gore çok çok canlı yerinde duramayan bır makıne cıktı :D dynoya cıkma ımkanımız olmadı malum zaman sorunundan dolayı ama kesınlıkle dıyebılırımkı 215 230 bg arası bırs guc verıyor. ben hızlanma terst vıdeoları dyno sonucu cooler ısı testlerınede tabıı tutacaktım yıne zaman sorunu onumuze cıktı :(
ancak cok sukur her konuda ıstenilen ve hatta beklenenden daha ıyı bır sonuc elde ettık.
sehır ıcı kullanıma musaıt bır harıtalandırma yaptık. az dumanlı kı tam gaz yapılmadıgı muddetce duman yok.
eskı gucune gore 55 60 bg fazla olmasına ragmen yakıt degerı uzun yolda alt evırlerın canlı olmasından dolayı gayet guzel. 170 tl 850 km.

ıns bundan sonrakı projemız gtb2260vklr. vakıt ayırdıgınız ıcın tesekkur ederım

tekrardan ıyı forumlar.

Emeğinize sağlık. Hiç bir detaydan kaçılmamış. 3.0 bar biraz abartı olmamış mı diye merak ettim :) gerçi bende 2260'a 2.5 bar basıyorum şuan için.

Emeğinize sağlık. Hiç bir detaydan kaçılmamış. 3.0 bar biraz abartı olmamış mı diye merak ettim :) gerçi bende 2260'a 2.5 bar basıyorum şuan için.
3 bar basmadik hocam 1.5 1.9 arasi basinclar ile yuruttuk. Yeni projemizde o basinclara çıkacağız.
[doublepost=1455524183,1455524069][/doublepost]
Tebrikler güzel dokunuşlar

kurye ile elden teslime verildi
Tesk. Hocam
[doublepost=1455524285][/doublepost]
emeklerinize saglık başarılı olmuşşş keyıfle okudum;)
Bir sonraki setup daha keyifli olacak ins. :)

Geri
Üst Alt