Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Patinajda gelen ses ve sarsıntı

exman

Kayıtlı Üye
Arkadaslar, az once yagmurda rampada arabada 5 kisiydik ve kalkarken biraz fazla gaz verdim.asr devreye girdi.. hafif bir vuruntu sesi geldi, gazdan ayagimi cekince ses gitti..sonra tek basima teste ciktim..asr acik olarak yuksek devirde kalktim ve asr lambasibyandi ama vuruntu sesi yine geldi..asryi kapatarak ayni islemi yaptim bu sefer de sanki cukurlarda geziyormus gibi asiri sekilde takur tukur ses geldi ve araba silkelenmeye basladi..gazdan ayagimi cektim hemen..acil yardimi aradim ve ustayla konusturdular..asr devreye girdigi icin yapmis dedi usta..kapattigimi soyledigimde de beyin hafizasina almis ondan sistem arabayi korumaya calisiyordur dedi.. normal kalkista herhangi birsey yok..hafif patide de ses yok.. kisin da karda asr devreye giriyordu sadece araba gaz yemiyordu.. bu ses neyin nesi anlamadim..yol yardimin dedigi mantikli gibi de olsa bana cok da inandirici gelmedi..

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba arac patanaja dustugunde gaz vermeye devam ettiginizde vuruntu gibi ses veya titresim duymaniz normaldir. Sonucta arac hem donen tekerleklerin hizini esitlemeye calisirken ayni zamanda patanajdan kurtulmak icin devir sayisini dusurmektedir. Siz problem olarak gordugunuz olayi ben islak ve kaygan yollarda eglence ve tutunma olarak gorup cokkez asrsiz araclarla kalkis yaparak ne ise yaradagini gozlemlemisti.sonuc olarak asrde abs gibi ses ve vuruntu yapabilir

Merhaba arac patanaja dustugunde gaz vermeye devam ettiginizde vuruntu gibi ses veya titresim duymaniz normaldir. Sonucta arac hem donen tekerleklerin hizini esitlemeye calisirken ayni zamanda patanajdan kurtulmak icin devir sayisini dusurmektedir. Siz problem olarak gordugunuz olayi ben islak ve kaygan yollarda eglence ve tutunma olarak gorup cokkez asrsiz araclarla kalkis yaparak ne ise yaradagini gozlemlemisti.sonuc olarak asrde abs gibi ses ve vuruntu yapabilir
Tesekkur ederim cevap icin..vurma sesi asiri olunca arabanin titremedik yeri kalmadi..ondan dolayi cekindim..arada pati cekmeyi severim dediginiz gibi ozellikle kaygan ortamlarda fakat bu titreme ve vuruntu olunca yapmamaya karar verdim

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Rica ederim. Asr sonucta iyi bir icat ama cok fazla ve uzun sure devreye sokmak esp -abs ve yuruyende ariza cikmasina neden olabilir. Sonucta cekis sistemi uzerine asiri yuk biniyor

Normal bir durum korkulacak birşey yok ilk yaşadığımda bende şaşırmıştım ama doğal bir olay :D

Geri
Üst Alt