Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Pasta+Cila+Boya Koruma

Hayır arkadaşlar all-in-one şeklinde bir uygulama değil. Benim araç için 6 saat sürdü standart uygulama bir kat pasta,bir kat cila ve bir kat boya koruma.
Aracı yıkayıp bir süre beklettik. 10 dk kadar. sonra pasta ile iyice boyanın üstünden geçildi. daha sonra makina ucu değiştirilerek cila ile tekrar üstünden geçildi. temiz bir bezle rutuslar yapıldı fazlalıklar alındı.(ben burda yemeğe gittimg eldim :)) Üstünden boya koruma ile tekrar geçildi. 2.5 saat bekledikten sonra araç tekrar yıkandı. Kısaca işlem buydu. Eğer bu uygulama all-in-one ise itirazım yok :)

Usta ile görüştüm bu ay sonuna kadar geçerli olabiliceğini söyledi. Yaptırmak isteyen arkadaşlar adını burdan yazdırabilirler.

Yahu 50 lirayı düşünmeye gerek yok yaptırın gitsin,arabada daha sonra arıza çıkarsa ustayı döveriz:D

Ben bikere 70 tl ye yaptırdm arabann heryeri dalga dalga oldu her trafında hareler vardı sonra gittm 280 tl ye sonaxta yaptırdım düzelttiler fakat bidaha töbe ucuza kaçmam

ben yaptırırım ihtiyacı var zaten bu aralar... heryeri kılcal çizik oldu... :(

aykutx;453960]Hayır arkadaşlar all-in-one şeklinde bir uygulama değil. Benim araç için 6 saat sürdü standart uygulama bir kat pasta,bir kat cila ve bir kat boya koruma.
Aracı yıkayıp bir süre beklettik. 10 dk kadar. sonra pasta ile iyice boyanın üstünden geçildi. daha sonra makina ucu değiştirilerek cila ile tekrar üstünden geçildi. temiz bir bezle rutuslar yapıldı fazlalıklar alındı.(ben burda yemeğe gittimg eldim :)) Üstünden boya koruma ile tekrar geçildi. 2.5 saat bekledikten sonra araç tekrar yıkandı. Kısaca işlem buydu. Eğer bu uygulama all-in-one ise itirazım yok :)

İlk önce normal bır boya koruma işleminin sıralamasını sana yazmak istiyorum.Düzeltme ve değişim belirgin olsun dıye yapılan her işlemden sonra resım cekmek cok mantıklıdır.Boya korumanın omru işlem yapıldıktıktan sonra senın aracı nasıl ve neyle yıkayıp,korumayı neyle destekliğinle alakalıdır.:)Şöyleki aracıı getır 4-5 yıkamada üzerinden waxı sokecek şampuan var.Bende aynısından mevcut kışın bır ay yıkanmamıs aracın üzerine kopuk olarak sıkıp(foam lance ve fırçasız yıkama)su tutup butun aracı temizliyorum.Sence o kadar agır kırı fırcalamadan cıkaran bır deterjan boyadakı waxa ne yapar?

Boya korumdakı sıralama daha çok aracın ıhtıyacına gore belırlenır.

Yıkama+Kil+Iron cut(Gerekırse keyfe gore elde varsa)+Polısh(daıresel ve rds gıderme dıyelım)+Hare gıderıcı+Glaze+Sealant+wax(Carnubau ıcerıklı Collinite,Ag Hd,Fk1000P en cok kullanılanları ve en uzun omurlu olanlarıdır.)

Yukarıda yazdıgım butun aşamlarının bır araclık malıyetını topladıgımızda 50 tlının katları cıkmaktadır.Ekledıgın resımlerden arkadasın kullandıgı ürünü tahmın etmek hıcte zor degıl benım ıcın....Üzerindeki ambalaj etıketını alsa bile marka anlaşılıyor.Kotu bır marka olmadıgını soyleyebılırım.Bızım vw boyanın ılacı meguıars,menzernave gtecnıqtır.

50 tl fıyat gercekten uygun ama işlem sonunda tam istediğinizi alamazsınız.Meguıar,sonax,ziebart gıbı fırmaların fark yaratması yukarıdakı basamakları takıp etmesı maddı kaygı yaşamamasıdır.Aşagı lınktekı aracı incelersen ne demek ıstedıgımı daha ıyı anlayabılırsın.200 bın km gelmiş acık renk bır arac bu kadar parlar mı?
Baker21 & dooka vs Baker21's Skoda Superb MK1 (G-Techniq Smart Surface Science)..... - Detailing World

arabamı yıkatıyoz kayseride olsa hiç düşünmeden yaptırırdım denemekte fayda var diye düşünüyorum

Kolum düzelmeye başladı.Ilkbahara benım aracı sealant,wax,glaze manyagı yapacagım.Nano koruma paketini aldım.Sonbaharda ise çelik gibi zırh altına gırıp kışlık uykuya gecirecem.

Geri
Üst Alt