Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Pasta cila boya koruma için öneri

Aslinda siz yapabilseniz daha iyi olur. Eğer pastalık bir durum yoksa meguiarsın swirlix liquid wax ve zamanla yapacağınız quik wax ile daha güzel ve daha uyguna mal edebilirsiniz.

• Beğen
Reaksiyonlar: 4rd4
600 çok ama sen bilirsin. Yeni arkadaşa yaptırdık. Bence bu fiyatlar ideal
pasta cila : 125tl
Boya koruma : 150 tl

• Beğen
Reaksiyonlar: 4rd4
Aslinda siz yapabilseniz daha iyi olur. Eğer pastalık bir durum yoksa meguiarsın swirlix liquid wax ve zamanla yapacağınız quik wax ile daha güzel ve daha uyguna mal edebilirsiniz.
kendım yapıyorum zaten ancak prof. makınam yok ucuz makınalardan var oda tam yedırmıyor urunu. elle yaptım mequıars ı bıraz parladı ama kılcal cızıklerı almadı.

kendım yapıyorum zaten ancak prof. makınam yok ucuz makınalardan var oda tam yedırmıyor urunu. elle yaptım mequıars ı bıraz parladı ama kılcal cızıklerı almadı.
Kılcal çizikler için makina şart. Güzel bir pedle eski haline dönüştürüyor. Elle ne yazıkki olmuyor. Koruma yada cila elle yapılabilir ama çizikler ne yazıkki. Aslında arabası olan ve bakımla uğraşan herkesde güzel bir makina olmalı. Neyse hayırlısı olsun

Başlığı 4, 5 defa gördüm yazmiyim yazmiyim dedim ama dayanamadım, 400 500 600 liralardan bahsedilmiş forumda yıkamacısı olan işletme sahibi olan varsa kızmasın kusura bakmasın. işi polisaj makinası yapıyor malzemeler sudan ucuz resmen haksız kazanç.
Benim polisaj makinam yok 4 5 ayda bir yapılan bir uygulama için makinaya da gerek yok zaten 1 gün ayırmanız yeterli bir adet kağıt bant alın maslak oto sanayi de würth ve meguiars ın toptancısı var bir adet ince pasta bir adet cila ve bir adet boya koruma satın alıyorsunuz en kallavi 3lü 90 100 bilemedin 120 lira tutar bu ürünler aracın durumuna göre 2 veya 3 posta kullanılabilir. 4 tane de mikrofiber bez 20 lira maksimum 140 150 liraya 2 veya 3 kez pasta cila ve boya koruma yapabilirsiniz elle yapılan müdahale polisaj makinasından daha iyidir boyayı daha az inceltir ve zarar verir zahmetli midir evet orası öyle. ben bu uygulamayı makinasınız nasıl yaparım diyorsanız youtube da milyontane video var kimse sizin arabanıza sizden iyi muamele yapmaz herkez para nın peşinde vaktiniz vardır yoktur uğraşmak istersiniz istemezsiniz orası tartışılır herkesin hayatına kimse karışamaz benim yorumlamam bu kadar.

Başlığı 4, 5 defa gördüm yazmiyim yazmiyim dedim ama dayanamadım, 400 500 600 liralardan bahsedilmiş forumda yıkamacısı olan işletme sahibi olan varsa kızmasın kusura bakmasın. işi polisaj makinası yapıyor malzemeler sudan ucuz resmen haksız kazanç.
Benim polisaj makinam yok 4 5 ayda bir yapılan bir uygulama için makinaya da gerek yok zaten 1 gün ayırmanız yeterli bir adet kağıt bant alın maslak oto sanayi de würth ve meguiars ın toptancısı var bir adet ince pasta bir adet cila ve bir adet boya koruma satın alıyorsunuz en kallavi 3lü 90 100 bilemedin 120 lira tutar bu ürünler aracın durumuna göre 2 veya 3 posta kullanılabilir. 4 tane de mikrofiber bez 20 lira maksimum 140 150 liraya 2 veya 3 kez pasta cila ve boya koruma yapabilirsiniz elle yapılan müdahale polisaj makinasından daha iyidir boyayı daha az inceltir ve zarar verir zahmetli midir evet orası öyle. ben bu uygulamayı makinasınız nasıl yaparım diyorsanız youtube da milyontane video var kimse sizin arabanıza sizden iyi muamele yapmaz herkez para nın peşinde vaktiniz vardır yoktur uğraşmak istersiniz istemezsiniz orası tartışılır herkesin hayatına kimse karışamaz benim yorumlamam bu kadar.
dedıgınız cok dogru. fırmalar acaıp fıyatlar cekıyorlar. elımden gelır boyle ısler zaten meguıarsın bı urununu alıp kendım yaptım ama kılcal cızıklerı pek almadı. cızıkler ıcın onerdıgınız bır urun varmıdır?

dedıgınız cok dogru. fırmalar acaıp fıyatlar cekıyorlar. elımden gelır boyle ısler zaten meguıarsın bı urununu alıp kendım yaptım ama kılcal cızıklerı pek almadı. cızıkler ıcın onerdıgınız bır urun varmıdır?
Açıkçası çiziğin durumuna ve pasta dan ne beklediğinize bağlı toz kir çiziği ile kedi çiziği arasında gözle görülmese de çok büyük fark var pasta ciladan çok bişey beklememek lazım 360 gün garajda dursa 5 gün gezse yine de çizilir o araba tavsiyem cila da meguars pasta da würth kombini

Açıkçası çiziğin durumuna ve pasta dan ne beklediğinize bağlı toz kir çiziği ile kedi çiziği arasında gözle görülmese de çok büyük fark var pasta ciladan çok bişey beklememek lazım 360 gün garajda dursa 5 gün gezse yine de çizilir o araba tavsiyem cila da meguars pasta da würth kombini
bahsettıgım cızıkler cok yuzeysel derın degıl. koyu renk arabada daıre daıre olan cızıkler. mequıars ın bır urununu aldım uyguladım fakat cok cabuk kuruyor boya uzerınde fıber bezle sılmek cok zorlasıyor. kurumadan sılıncede pek etkısı olmuyor.

bahsettıgım cızıkler cok yuzeysel derın degıl. koyu renk arabada daıre daıre olan cızıkler. mequıars ın bır urununu aldım uyguladım fakat cok cabuk kuruyor boya uzerınde fıber bezle sılmek cok zorlasıyor. kurumadan sılıncede pek etkısı olmuyor.

Boya koruma konusunda az çok bilgili oldugumu düşünüyorum ve haksız kazançlar konusunda hak veriyorum arkadaşlara. Şöyle bir durum var eğer kılcal ince çizikleriniz varsa bunu makinasız elle hare giderici kullanarak çözmeniz ÇOK ZOR heleki koyu renkli ise aracınız. Kendim yapıcam illa diyorsanız benim uyguladığım alternatif yöntem;
1-Turtlewax araç renginde cila
2-Üzerine meguiars nxt cila
3-Üzerine turtlewax teflon cila.

Elle yapılan pasta içerikli uygulamalarda bazı yerlere çok bastırıp bazı yerlere az bastırdığımız için makina ile yapılan polisaj ile arasında dağlar kadar fark oluyor ve makinasız çok birşeye benzemiyor. Bu sebeple elle yapılan uygulamalarda cila ile işimizi çözmek en doğrusu.

Turtlewax araç renginde cila ile aracınızdaki çizikleri de hareleride kapatırsınız fakat bir süre kapanır atıyorum 4 ay yıkama sıklığına bağlı
Meguiars nxt ile aracınızın yüzeyine kayganlık sağlarsınız ve bu cila turtlewax araç rengi cila üzerinde kuruduğunda araç rengi cilanın ömrü biraz daha uzun oluyor.
Teflon cila yı da üzerine çekerseniz araç rengi cilanın ömrü çok çok uzun gider, Aracınız çok uzun süre pırıltısını korur, Toz tutma konusunda daha kaygan olur ve kolay kolay üzerinde toz birikmez.
Benim araçlarım şansıma kaderime hep siyah oldu ve bu cila pasta uygulamaları konusunda hem merak hem zevk olarak deneme imkanlarım oldu. Bahsettiğim malzemeleri internet üzerinden sipariş verdiğinizde size yaklaşık 150-170tl arasında gelecektir ama bunları en kötü 8 araç kullanabilirsiniz. Hesap edildiğinde çok çok uyguna geliyor.
Şimdi sorarsanız ki sen bu yaz ne yapıcaksın diye ben Ankarada DBY detailing var işletme sahibi berkay ona gideceğim. Sol arka kapımda çizikler var tırnak giren ve boya kullanmadan kapatabiliyor bu arkadaşımız. Fiyat olarak belki biraz tuzlu ama yapıcak birşey yok kalın çizikler olduğu zaman makinasız elimizden birşey gelmez :)

Geri
Üst Alt