Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Pasta cila çalışmam.

SaLToN

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba.
Aç gözlü ve işten anlamayan tamircilerimiz bol olduğu günümüzde son kullanıcılar benim gibi artık kendi işini kendi görmeye başladı.
1 ay önce aldığım aracımı, aldığımda eski sahibi tampon u duvara sürtmüştü. Boyacı sanki altın kaplama yapacakmış gibi 200 tl ücret istedi. Bende iş baş düştü diyerek bu pazar kendi işimi kendim görmeye karar verdim. Ciziklerin coğunluğu derindi fakat ne kurtarırsak kar dedim işe koyuldum.

Aracamın önceki hali.
XR-jJO1BkS6qqaetkqsnhzEqtBU87H6va7sMARHFMhTGBTAPTiRlXdgtf-_LwPamSNs34EkCe7Nd8fFihXrqPg==

0pMrsHY4L-GBmah1-CCJ-jEqtBU87H6va7sMARHFMhSelAgDMD6AL8bXBgI7jOigvaSOJprVioX_jL7jJKIX2A==

Öncelikle malzemeleri sıralıyayım.
1. Su zımparası (normal zımparaya göre çok incedir su ile beraber kullanılır)
2. Polisaj makinası
3. Cila pastası
4. Polich (cila)
5.Su (Bilgiğimiz su :) )
qM7zkbLHAIHa5qGi0-uehtVPIrFvX0Tpxx8klM0kFTYTcgmc91JY1eCb-OOt-eyy7Wle89uxOHAYOP70HnzROQ==

Pasta nın işini kolaylaştırmak için önce su ile beraber zımpara yapıyorum.

MNHDLk_UNLob18i1h-JnlhXYmSf0a6bXkxHMd0TgOm0fnKPMsUklG-PwW9__ep2drFcyLJvo6MfrepohHC-hkg==

lSulMszAtcofO08I23MNAUy_lpgob-8SoWe9RiBYQlwRsf_8XLTld3z-vVM__aJ0oSkVUi4TJgqzFX4TMJt3WQ==

Sonra pasta yı ve peşinden cilayı yedirmeye başlıyorum.

TCcmzipndL44ExBNFIwYrky_lpgob-8SoWe9RiBYQlziyrMkBRz5i2QAk0GDIIUEuud374jXNdzP84sApDAvPg==

w3cSV2WUAQCLOSEbKcIbR0OGBojYwt7YQhA2xDXL1D4NhyE5E-QNZgaHM_QJjjLCbR3InMySBwNby5w4MrIpXA==

Pasta cila bittikten sonra güzelce siliyoruz ve sonuç.

xG9uLqnGkpNFXtMEDszTJNaeUYzOFeN-Qu4GCjjkSD0qP4QpU_B83rJUkfxsPbb1f44J7z-Q6-QsV-shm6Dy5A==

AezY8TNL_sxcuot1FU5BLYrNm7GK-JCeu0Mv0R7kD-4hq7enb9zXg1-_wQ4h8q85M6F_XJTmRNcdegN3Z9ys1A==

İşlem toplanda 1 saat kadar sürdü. Sonuç olarak hem 200 tl cebimde kaldı hemde tamponum boyanmamış oldu.
İlerleyen zamanlarda siyah boya bularak küçük rütuş larınıda yaparım.
Teşekkürler

Son düzenleme:
elinize sağlık gayet başarılı olmuş

Emeğine sağlık benm aracnda arka tamponunda ufacık bi yer var bi ara benmde onu yapmam lazım =)

azim,kararlılık,emek ve sonuç ..Tebrikler :)

Geri
Üst Alt