Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Pasaport Kaydi Hakkinda

eScape

Kayıtlı Üye
Arkadaslar telefon aldim yurt disindan yeni. Bu telefonu simdi pasaporta kayit ettirmem gerekicek. Peki telefonu daha Turkiye getirmeden pasaport kaydi yaptirabilirmiyim? Bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardim ederse cok iyi olur.:)

telefonu türkiye'ye giriş yaptıktan ve ilk defa sim kartı takıp'da açtığından itibaren 15 gün içerisinde kayıt ettirebilirsin.

telefon ve pasaport sahibi olması lazım. bende daha geçen hafta kayıt yaptırdım. kayıttan önce hiç kullanmadım teli. 1 gün sonra kontrol ettim işlemişler hemen.

telefon ve pasaport sahibi olması lazım. bende daha geçen hafta kayıt yaptırdım. kayıttan önce hiç kullanmadım teli. 1 gün sonra kontrol ettim işlemişler hemen.

Tanidik telefoncu olduktan sonra sorun olmaz telefonun olup olmamasi. Telefon Turkiye'ye 1 ay sonra giricek. Simdi ben imei numarasini soylesem, kayit yaparlar mi yapmazlar mi? Bu sorun olur mu? Onu bilmek istiyorum ben aslinda:)

telefon madem 1 ay sonra gelicek,Acelen niye?Zaten kayıt ettirdin mi ertesi güne aktif oluyor

Anladığım kadarıyla günü dolmadan pasaporta telefonun işlenmesi gibi bir sıkıntı var. Sadece imei numarasını verdiğiniz zaman ve kesinlikle o cihaz olacaksa bir problem olmadan halledebilirsiniz. Sadece pasaport sahibi yapsın bu işlemi yeter. Sizden illa telefonu getirdiniz mi diye sormayacaklar. Sorarlarsa da ya rica edin, ya da başka bir yerde şansınızı deneyin. Babamın telefonundan dolayı tecrübe ile sabit. :)

Anladığım kadarıyla günü dolmadan pasaporta telefonun işlenmesi gibi bir sıkıntı var. Sadece imei numarasını verdiğiniz zaman ve kesinlikle o cihaz olacaksa bir problem olmadan halledebilirsiniz. Sadece pasaport sahibi yapsın bu işlemi yeter. Sizden illa telefonu getirdiniz mi diye sormayacaklar. Sorarlarsa da ya rica edin, ya da başka bir yerde şansınızı deneyin. Babamın telefonundan dolayı tecrübe ile sabit. :)

Aynen oyle:) Telefonu kullaniyorum zaten su anda. Annem yurt disindan dondu yeni, bende 1 1,5 aya donucem geri. Pasaportunda suresi 1 ay oldugundan boyle bir sIkinti var. Dediginiz gibi bir sIkinti olmucaksa cok iyi. Tesekkurler:eek:key:

Geri
Üst Alt