Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Partikül temizleme olayı

Dostum partikül filtresi dolduğunda kadranda dpf uyarısı verir 5-10 dk yüksek devir kullanınca dpf filtresi yüksek sıcaklıktan dolayı temizlenir.
Eğer devirli kullanım sonrası da bu ışık sönmüyorsa sökülerek harici temizlilk gerekir.
Bunu sökmeden egzoz içine sıvı enjekte ederek yapan yerler de var ama sağlıklı işlem sökülerek yapılır.
Ben yaptırdım faydasını gördüm.
Bunun da 400-500 civarına yapan yerler var.

Tavsiyem yakıt olarak Shell V power dan şaşmaman ve aracını devamlı çok düşük devir (2000 d/dk altı) kullanmaman.
Ayrıca kimilerinin ön yargısı vardır ama çok sorun değil bakımdan bakıma alttaki ürünü kullanıyorum.
Yorumlara bakarak kullanan insanların deneyimlerini okuyabilirsin.

https://www.hepsiburada.com/nnt-nano-fuel-bor-power-dpf-temizleyici-200-ml-pm-otyagbrpwr07

Dostum partikül filtresi dolduğunda kadranda dpf uyarısı verir 5-10 dk yüksek devir kullanınca dpf filtresi yüksek sıcaklıktan dolayı temizlenir.
Eğer devirli kullanım sonrası da bu ışık sönmüyorsa sökülerek harici temizlilk gerekir.
Bunu sökmeden egzoz içine sıvı enjekte ederek yapan yerler de var ama sağlıklı işlem sökülerek yapılır.

Tavsiyem yakıt olarak Shell V power dan şaşmaman ve aracını devamlı çok düşük devir (2000 d/dk altı) kullanmaman.
Ayrıca kimilerinin ön yargısı vardır ama çok sorun değil bakımdan bakıma alttaki ürünü kullanıyorum.

https://www.hepsiburada.com/nnt-nano-fuel-bor-power-dpf-temizleyici-200-ml-pm-otyagbrpwr07
Şuan herhangi bir uyarı ışığı yakmadı ama yakacak hissediyorum:) Shell kullanıyorum hatta almak için 3 km gidiyordum değiştirecekken Shell tavsiye ettin . Ürünü mutlaka deneyeceğim çok sağol

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

2011 Seat Leon tdı aracım var kısa mesafe sürüşte dün fan çalıştı forumda bunun partikül temizleme olduğunu öğrendim . Sabah işe geldikten sonra arac boştayken 1500 devirde hopluyordu . Bu süreç ne zaman bitecek veya ne yapmam gerekir? Teşekkür ederim

Aracınızı düşük viteste bir süre devirli kullanın 3-5km gibi aracınız da fan durana kadar stop etmeyin sorun kalmaz arada bu şekilde yaparsanız ileriye dönük birikme yapmamış olur

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Siparişi verdim yarın elimde olacak :) dip depoya boşaltıp fullemeyi düşünüyorum kullanım tavsiyeniz var mı

@MasterLeon Ben bakımdan bakıma ekliyorum. Hatta yağ katkısı da var bunun. O da sessizlik, yakıt ve titreşim konusunda çok etkili. İkisini birlikte ekliyorum.
Dediğin gibi depo boşken ekleyip üstüne yakıt alırsan çok daha verimli olur.

Ama dpf li araçlarda katkılardan daha önemli olan aracı uzun km ler çok düşük devirli kullanmamak.
Tabi ki dip gaz gezmeyeceksin ama makul seviyede ara sıra devirli kullanmak dizel motorların ilacıdır.

İlk dizel deneyimimde söylediğiniz herşey altın gibi değerli . Teşekkürler kardeşim

Forumun amacı bu zaten. Yaşadıklarımızı paylaştıkça ustalara gereksiz para kaptırmamış oluruz.
Aracın kaç km bilmiyorum ama yüksek km (+200.000km) dizel araç, enjektör ve partikül filtresi olarak her zaman risk içerir.
Problemsiz kullananlar da vardır elbette düzgün ve zamanında bakım, temiz ve aynı marka yakıt, kaliteli yağ ve bilinçli kullanımla aracın uzun km ler seni götürür.

Madem öyle bir başka tüyo daha vereyim. Aracının kilitlerini ara ara WD40 ile temizle.
Vag grubunda kapı ve bagaj kilitleri protansiyel bozulacak parçaların önünde gelir.

Geri
Üst Alt