Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Park sensörüm sürekli ötüyor?

Konu, 'Leon 1P (2006-2009)' kısmında yargic tarafından paylaşıldı.

1. yargic

yargic SCW Üyesi

33
    0
    6
    Arkadaşlar bügün aracımı geri vitese takınca bir park sensörünün sürekli öttüğünü farkettim sorun neyde olabilir sizce? Park sensörünün gözleri tampondan nasıl sökülür?

2. akin

akin SCW Üyesi

1.868
    91
    48
    orjinal sensör değil sanırım?

3. yargic

yargic SCW Üyesi

33
    0
    6
    Orjinal

4. NMNYLMZ

NMNYLMZ SCW Üyesi

508
    1
    18
    Referencede orjinal park sensörü yokki. Serviste baktır istersen takılmış olabilir.

5. yargic

yargic SCW Üyesi

33
    0
    6
    Orjinal değil ise sonradan takılmış ola bilir neyse servise götüreyim.

6. mfb

mfb SCW Üyesi

1.332
    6
    38
    orjinal park sensörlerini sökmek pek kolay deil bayaa uğraştırır içeriden yapıştırılıyor onlar çünki bir servise gidip baktırmanızda fayda var ama sadece bozuk olup olmadığnı öğrenmek istiyorsanız araç geri viteste iken sensörlerin üzezirnde tek tek parmağınızı gezdirip anlayabiliyorsunuz bozuk olanı

7. fnasif

fnasif SCW Üyesi

5.483
    284
    83
    bende bir ara haftalarca yıkamadığım aracımda geri viteste sürekli sensörün ikaz verdiğini görüp servise götürmüştüm. Serviste elektrikçiden bide fırça yedim "Bu kadar niye pis geziyorsun arada bi arabanı yıkasana bak pislikten çalıyor" :D toz falan sıkışmışsa farklı algılıyor olabilir.

8. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    sensörlerin önü temizse servise göstermek gerek..
    onları dışardan sökersin ama kırarak sökersin ancak..söksen bike takmak için yine tamponun inmesi lazım..

9. LeonRider

LeonRider SCW Üyesi

1.950
    745
    113
    birinin soketi çıkmış yada içine su kaçmış olabilir servise götürmen en nsağlıklısı olur....

10. cckoc

cckoc SCW Üyesi

1.121
    1
    38
    benim de başıma gelmişti o durum ama sonra kendiliğinden düzelmişti..

Sayfayı Paylaş