Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Park sensoru boyama

syam

Kayıtlı Üye
Arakdaslar aracıma on arka park sensoru taktırdım; saolsun yıllardır elektronik işlerimi yaptırdıgım arkadas OLMUS (parayı bulup işi sallamama durumu) sensorleri boyamadan takmıs; sinirle aldım arabayı cıktım; yarın kagıt bant ile maskeleyip boyamayı dusunuyorum. Sprey boyamı kullanayım fırca ile rutus boyası ilemi yapayım yoksa keceli kalem mantıgı ile ustundenmi geceyim.. Aklıma baska olur yolu gelmedi siz ne onerirsiniz??Sensorler cıkartıp boyatmak en iyi secenek ama o kadar ugrasmaya yuregim dayanmıyor...

renk tutacaksa ve sıçratmam diyorsan kağıt bant ve boyama sprey diyeceğim o zaman kağıt bantla ile birlikte poşet kullanman lazım sprey uzak mesafeden verimli boyuyor ve akmıyor..şöyle 25 30 cm den sıkacaksın..ve sıkarken elinde bir de a4 kağıt olsun..onu park sensörüne yakın tut önce ona sık ondan kaydırarak park sensörünü boyayabilirsin..önce sık bir tabaka oluşsun ve uzaklaş kurusun..bitirdikten sonra ikinci kata girersin..kolay gelsin

Bildiğim kadarıyla farklı bi boyama tekniği var sensör uçlarının. Spreyle boyayınca sensörler hemen dibinde duvar varmış gibi algılayıp sürekli ötüyo diye biliyorum..

Bildiğim kadarıyla farklı bi boyama tekniği var sensör uçlarının. Spreyle boyayınca sensörler hemen dibinde duvar varmış gibi algılayıp sürekli ötüyo diye biliyorum..

ben masumum sadece boyama ile ilgili fikir verdim.. o konuda bilgim yoktu olabilir diye düşünsemde bilenlere bıraktım yorumu

abi ben spreyle boyadım gayet güzel çalışıyor benimkiler, tüm tesisatı sökmene de gerek yoktur sensörlerin 30cm uznluğunda bir kabloları ve o kabloların tesisata bağlandığı soketler vardır. soketinden sökersin her birini boyar takarsın boyanın kurumasını beklemek zamanını alır 1günde tamponlar delik dolaşırsın?

söküp boyatmak en temizi başka yolu yok ya da ben bilmiyorum..

boya olarak arabanın bagajında renk kodu yazar,boyacıdan az b mıktar aynı boyadan alıp rotus seklınde boyayabılırsın sokup takmayla ugrasmak ıstemıyorsan

eğer boyababilen tür plastik varsa sensörlerde sorun yok ama bir çok sensör modelinde boyanınca sonradan boya atması oluyor bir anlamı kalmıyor boyamanın

boya olarak arabanın bagajında renk kodu yazar,boyacıdan az b mıktar aynı boyadan alıp rotus seklınde boyayabılırsın sokup takmayla ugrasmak ıstemıyorsan

Bazı boya kodları;
Blanco Candy: B9A (Şeker Beyazı)
Negro Mágico: C9Z (Magico Siyah)
Rojo Emoción: S3H (Emocion Kırmızı)
Rojo Rubí: S3X (Rubi Kırmızısı)
Gris Luna: LS7Y (Ay Gri)
Gris Sombra: S7U (Sombra Beji)
Gris Zenith: LS7Z (Zenith Gri)
Gris Delfin: LW7Y (Yunus Grisi)
Azul Lluvia: LS5V (Yağmur Mavisi)
Azul Polar: S5T (Polar Mavi)
Azul Brisa: W5W (Meltem Mavisi)
Verde Agua: S6M (Su Yeşili)
Verde Merlín: S6N (Merli Yeşili)
Amarillo Ovni: S1H (Ovni Sarı)
Amarillo Crono: S1A (Crono Sarı)

Arakdaslar aracıma on arka park sensoru taktırdım; saolsun yıllardır elektronik işlerimi yaptırdıgım arkadas OLMUS (parayı bulup işi sallamama durumu) sensorleri boyamadan takmıs; sinirle aldım arabayı cıktım; yarın kagıt bant ile maskeleyip boyamayı dusunuyorum. Sprey boyamı kullanayım fırca ile rutus boyası ilemi yapayım yoksa keceli kalem mantıgı ile ustundenmi geceyim.. Aklıma baska olur yolu gelmedi siz ne onerirsiniz??Sensorler cıkartıp boyatmak en iyi secenek ama o kadar ugrasmaya yuregim dayanmıyor...

arabanın rengini bilmiyorum ama benim leon gri ve şans eseri hepsiburada.com da gri orjinal boyalı sensör buldum direk taktırdım boya derdinden kurtuldum renkte hiç farketmedi... :)

Geri
Üst Alt