Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Park sensörü orijinal mi yan sanayi mi almalıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
servisteki işcilik kusursuz mu sanıyorsunuz?bulusmaya geldiginiz de benim on tampona bakabilirsiniz nasıl boya attıklarını.Serviste bi işleme itiraz bile edemezsiniz kabul etmezler sanayici agzıyla konusurlar sonra kurumsal bi şirketiz diyip prosedurler bu şekilde diye işin içinden sıyrılırlar.
En basit mantık olarak servisteki usta onune gelen her aracı yapmak zorunda ve sabit maaşı vardır ama iyi bir usta işçiligi ile para kazandıgı için işini ozenerek yapar.

Servisin taktığı sensör orijinal değil. Dışarıdan toptan alıp takıyorlar. 50-100TL arası mesafe ekranı olan sensörlerden taktırabilirsiniz. Tabi hediye ettirmek daha mantıklı.

bildiğim kadarıyla serviste satılan 2 farklı marka sensör var..biri Cenmax diğeri de Kobra..
makyajsız Leon'ların üstünde gelen park sensörünün bu 2 markadan biri olduğunu pek sanmıyorum..bu bağlamda serviste satılanlar sadece serviste takıldığı için orjinal diye geçiyo bence..daha doğrusu Doğuş'un anlaştığı markalar..

Cenmax taktırdım 135 TL, iç aynanın üzerine göstergesini taktılar mesafeyi de gösteriyor. Oldukça başarılı. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

dışarda da 150 liraya takıyorlar kalitesiz bişey ben baktım hatta şuan bir tane arabamda var öylece bagajda duruyor taktırmadım..
serviste taktırmanı tavsiye ederim sıfır araba alıyosan 100-150 liranın gram önemi yok.. hem garantili olur hemde işçiliği güzel olur
sıfır arabayı alıp dışarı çıkıp hemen anahtar değdirme
Aynen :eek:key:

orjinal sensorlerin sesini arttırma gibi bi yol varmı? duyabilmek için sessiz ortam ve can kulağı ile dinlemek gerekiyo :(

Valla bugüne kadar hiç yetkili serviste bakım veya başka birşey yaptırmadım.

Eski aracıma yıllardır ustamız olan kişi takmıştı park sensörünü, gayette güzel çalışıyordu seside çok iyiydi.

130 TL'ye takmıştı.. Kaç metre cm kaldığını gösterenindendi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt