Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Park Ampülü Seçimi

tanilak

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bildiğiniz üzere Leon Copa Plus paket araçlarda Bi-Xenon far standart olarak gelmekte fakat farın uç taraflarındaki park ampülleri eski tip sarı olanlardan koyulmuş.

Aracıma elimde bulunan dipsiz mavi park ampüllerini taktım fakat xenonlar ile aynı rengi tutturma konusunda pek başarılı olamadım, hatta uzak ara fark var diyebilirim, xenonlar ısındıktan sonra neredeyse park ampülleri oldukça sırıtıyor..

Bizim araçlara uyum sağlayabilecek dipsiz park ampülü tavsiyeniz nelerdir? Led olmasa daha iyi olur yeterki renk tutsun..

Ayrıca yine bildiğiniz üzere bizim araçlarda day-light'ı aktif ettiğinizde park ampülünün üstündeki büyük ampül yanmaya başlıyor. Onun yerine de yine xenon far rengine yakın bir ampül önerebilirseniz çok sevinirim..

Aracın farlar açıkken son hali aşağıdaki gibi..

20130306_201145.jpg

Ekli dosyalar

• 20130306_201145.jpg
    20130306_201145.jpg
    89.2 KB · Görüntüleme: 109
Aracın üzerindeki Xenonlar 4300 kelvin yani nerdeyse Sarı Işık...

alabileceğiniz en Yakın Led ise 5000 kelvin olur onunda can-bus yani arıza yakmayanı varmı bilemiyorum.. Led olmasın derseniz dipsiz eski tip ampüller var etrafı mavi boyalı ama oda çok sönük yanıyor..

Gündüz Farlarının Soket tipini bende merak Ettim şimdi, Muhakkak Ona uygun bir beyaz Ampul vardır Piyasada ama bu konuda philips ten şaşmayın zira diğer beyaz ampuller neredeyse iki katı güç çekip iki kat ısınıyor :eek:key:

Aracın üzerindeki Xenonlar 4300 kelvin yani nerdeyse Sarı Işık...

alabileceğiniz en Yakın Led ise 5000 kelvin olur onunda can-bus yani arıza yakmayanı varmı bilemiyorum.. Led olmasın derseniz dipsiz eski tip ampüller var etrafı mavi boyalı ama oda çok sönük yanıyor..

Gündüz Farlarının Soket tipini bende merak Ettim şimdi, Muhakkak Ona uygun bir beyaz Ampul vardır Piyasada ama bu konuda philips ten şaşmayın zira diğer beyaz ampuller neredeyse iki katı güç çekip iki kat ısınıyor :eek:key:

evet zaten fotodaki de dediğin mavi ampüllerden ve renk farkı malum :) bazı markalar oldukça yakın bir renk tutturuyormuş diye okudum özellikle hepsiburada'nın yorumlarını okuyunca bunları farkettim, ama tabi ilk önce sizin tavsiyeleri merak etmiştim..

evet zaten fotodaki de dediğin mavi ampüllerden ve renk farkı malum :) bazı markalar oldukça yakın bir renk tutturuyormuş diye okudum özellikle hepsiburada'nın yorumlarını okuyunca bunları farkettim, ama tabi ilk önce sizin tavsiyeleri merak etmiştim..

Bu konuda bende en az sizin kadar bilgiye muhtacım.. Eğer renk uyumu sağlarsanız bizimlede paylaşmanızı bekliyorum.. :eek:key:

Gündüz far Soketlerinede bakıcam bu hafta hangisi olduğunu söylerim bu gün yarın.. Açıp denemek lazım malum..

Bu konuda bende en az sizin kadar bilgiye muhtacım.. Eğer renk uyumu sağlarsanız bizimlede paylaşmanızı bekliyorum.. :eek:key:

Gündüz far Soketlerinede bakıcam bu hafta hangisi olduğunu söylerim bu gün yarın.. Açıp denemek lazım malum..

ben gündüz far soketlerine de baktım alttaki parkları değiştirirken, bildiğiniz balon tip yani biraz büyükçene olan park ampülleri uyum sağlamakta..

ben gündüz far soketlerine de baktım alttaki parkları değiştirirken, bildiğiniz balon tip yani biraz büyükçene olan park ampülleri uyum sağlamakta..

Ben hiç merak edip açmadım o yüzden yorum yapamıyorum söküp bi bakmam yerine adını sanını bildiğimiz ampüllerden takmam lazım..

Belkide yoktur beyazı ama bir bakmak lazım..

biraz inceledim yorumları okudum ve linkteki mtec dipsiz park ampülü bizim araçlara uyar diye tahmin ediyorum.

özellikle 4300k için tam uyum sağladığını söylemişler..

Bunlar benim yurt disindan getirtip kullandigim ariza lambasi yakmayan dipsiz led park ampulleri:
dsc0117jir.jpg

uyum konusunu bilmiyorum ama sarilara oranla cok daha iyi bir goruntusu var en azindan.
Bunlarda ic aydinlatmanin pek belli olmayan ama cok etkili goruntusu:
dsc0118ri.jpg

Aracin ici panayir alani gibi aydinlaniyor :) Ayni sekilde plakalarda uyuyor ama sadece plakada ariza lambasi yakti, geri soktum. Uzerindeki direnc yetersiz kaliyor sanirim. Bendekilerin her hangi bir markasi yok, hepsiburada.comdaki urunlerde dahil hepsi cin malidir.
dsc0124mtj.jpg

Gunduz farlarindaki ampulun cinside P21w diye bilinen ampullerdendir. Onun icinde cok guzel parlak beyaz LED bir urun buldum ama 10watt oldugundan dolayi ariza isigi yakacagini dusundugumden almak istemedim. Orjinal gunduz fari ampulleri adindanda belli oldugu gibi 21 watt.

Bence led takın ve araya direnç bağlayın. Hatta arıza lambası yakmaması için hazır yanıltıcılar ve dirençler mevcut.

[MENTION=24302]firozat[/MENTION] ledlerin aydınlatması oldukça güzelmiş, peki ben bu ürünü nereden temin edebilirim.. ışık olarak ise neredeyse xenonlarda aynı bu arada..

[MENTION=25648]tekelioglu[/MENTION] aracım garantide olduğundan araya direnç bağlandığında aracın garantiden çıkacağı konusunda bir duyum almıştım, o yüzden ekstra parça takmayı şimdilik pek istemiyorum..

Geri
Üst Alt