Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Parfüm Dolandırıcılarına Dikkat..

akin

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Merhaba, Olayın aynısı Akçay'da Çetin Petrolde(güre yolunda) benim başıma geldi dikkat;
ALINTIDIR:

Geçen yıl başıma bir dolandırıcılık olayı geldi ve 250 TL kaptırdım.

Olay şöyle gelişti, Antalya Fener de bulunan Tansaş Mağazasının Otoparkın da aracıma Alışveriş yaptığım malzemeleri yerleştirirken yanıma son model Audi A3 bir araç yanaştı, Araç içerisine gayet temiz yüzlü birisi elinde 4 Adet Orjinal Parfüm olduğunu yanında bir de Saat vereceğini söyledi.

Parfümler Free Shop poşetinin içerisindeydi ve dolandırıcı şahıs bana THY çalışan kimliğini gösterdi, o anda bir şuursuzlukla Parfümlerle ilgilendim ve 250 TL bedelle aldım.

Tabi Dolandırıcı köşeyi dönene kadar Sahte olduğunu anladım ama iş işten geçmişti.

Gelelim geçtiğimiz haftaya, bu seferde ATM den para çekerken yanıma Beyaz 2012 Model bir Golf araç yanaştı ve içerisinde başka bir dolandırıcı aynı şekilde bana Parfümü satmaya çalıştı.

Bu seferki de Mersin'e kız arkadaşını görmeye gideceğini fakat Yakıt parasının olmadığını söyledi, ben orada kendisini oyalarken yoldan geçen Polis Ekibini gördüm ve çağırdım.

Dolandırıcı kişiyi gözaltına aldılar ve hakkında kaçak mal satmak ve Dolandırıcılığa teşebbüsten işlem yaptılar. Dolandırmaya çalışan kişinin ismi "Sercan PUĞ".

Araç ruhsatına kadar kontrol ettim araç kendi üstüneydi.

Yaz döneminde bu Dolandırıcılara dikkat edin, kimisi kendisini THY çalışanı kimi Freeshop çalışanı gibi gösteriyor.

Özellikle Ankara-Antalya-Istanbul Atatürk Havalimanı çevresinde takılıyorlarmış, iyi araçların yanına yaklaşıyorlar ve dolandırmaya çalışıyorlar.

Ben Şikayetçi oldum, dolandırmaya çaıştı diye 1-2 Saat zaman kaybettim belki ama o süre zarfında benim gibi canı yanmasın insanların dedim.

Aynı duyarlılıkla hareket ediniz ve hemen Polis çağırınız.

saat ve parfümle insanları dolandırıyolar. benimde karsıma cok cıktı böyle şeref yoksunu insanlar. 100 lira dedigi parfümü 10 liraya almıstım bikere. o da sırf meraktan :D ama inanın 10 liraya bile degmiyo. koku falan 2 dakka sonra gidiyor

Panoda tepede bı tane i... var bugün dövsem adamı altında fluance araba yanına yanaşıp parfüm var diyo
yarin bugün denk gelirse biraz yusuflatiyim o çakalı

Millet İşin yolunu bulmuş arkadaş bizde üç kuruş maaşa allahın karsında 80cm karın üzerinde 8 ay işe gidip gelioz ekmeğimize haram girmesin diye.. Pess..

Arkadaşlar bu 1990'lardan beri süre gelen bir dolandırıcılıktır. Artık aynı aile babadan oğula mı iletiyor yoksa herkes aynı numarayı mı kullanıyor bilmiyorum. Bir de işin garibi kıt beyinliler hep aynı yalanı uyduruyorlar. THY çalışanıyım, freeshoptan aldım.

Ben 2 farklı kişiyi Bahçelievlerde ağzından burnundan kan getirene kadar dövdüm. Yine olsa yine döverim. Hatta bunlardan biri arabayı da bırakıp kaçtı :)

Paylaşım için teşekkürler, etrafınıza anlatın da gören kırsın ağzını burnunu, polis alıyor bir gece yatıyor sonra geri bırakıyorlar.

bızım antalyada cok meshurdur bu olay guzel bı aracla gelırler havaalanında calısıyorum işte ordan parfumlerım var cok uygun verıcem yakıt param kalmadı falan derler ... hatta bikeresınde gıtsın basımdan dıye nakit tasımam ben kardesım yok param deyınce abi ozaman petrole gıdelım karttan bana mazot katarsın dedı ya :)) dıkkat etmek gerek

Geri
Üst Alt