Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Palet, zincir vs. hakkındaki düşünceleriniz

muayenede zincire bakılmıyor yanlış hatırlamıyosam, polis amcalarda zaten taktıysa yazacak bişey bulur :)

Ben snowwolf ürünlerinden olan snowtiger aldım geçtigimiz haftasonu.
Aldığım gün uludağa çıktım. Cumartesi günü çok iyi kar yağışı vardı. Dönüş yolunda birçok araç yolun dışına çıktığı için çıkışı kapamışlardı. Iniş 5 saat sürdü. Yol buzlanmıştı ve kar yağışı devam ediyordu. Kısacası ben kar paletinden memnun kaldım. Aracın bir kere arkası hafif kaydı onun dışında bir sorun yasamadim. Ama yollarda da gayet sakin kullandım aracı.
Paketleri tek başına takmak biraz zaman alabilir ama zincirden çok daha kolay olduğu kesin. ayrıca söküp kaldırdığınızda da zincir gibi karışmıyor. araç için zincirden daha zararsız olduğunu düşünüyorum.

Aracım 1.6 tdi dsg
Lastikler 205-55-16
Palet Snowtiger C16-1 160tl'ye aldım.

Kurallarımız gereği kendini tanıtan bir konu açarsan belki bizde geliriz uludağa bir dahaki sefere :)

komik gelebilir ama bende hala serpme zincir var eskiden kalma galiba 95 te almıştım bez torba içinde 7 senedir de kullanmıyorum mete ben senin yerinde olsam zaten kar lastiğim var alırım bir tane takmatik zincir bakarım keyfime kuru havadada 1-2 antrenman yaparsın olur biter

Konu güzel olunca hem insanı yönlendirici hemde bilgi verici oluyor. Ben aracıma ne kar lastiği aldım ne de belirtilen bu tarz bir aparatlardan. Belirtmek isterim ki; bu benim, bocam ile yaşadığım ilk kış(Kar vs.):eek:key: Ancak gördüm ki, kar lastiği gerçekten kış mevsiminin olmazsa olmazı, Eğer almayacaksan da kar çorabı da şehir içi işimizi görecektir pek tabii ki.

Kurallarımız gereği kendini tanıtan bir konu açarsan belki bizde geliriz uludağa bir dahaki sefere :)

komik gelebilir ama bende hala serpme zincir var eskiden kalma galiba 95 te almıştım bez torba içinde 7 senedir de kullanmıyorum mete ben senin yerinde olsam zaten kar lastiğim var alırım bir tane takmatik zincir bakarım keyfime kuru havadada 1-2 antrenman yaparsın olur biter

Bakacağım artık, nasıl olsa bu karı atlattık sayılır, bir dahakine kalmadan birini almış olurum.

bunlar milimetrik ürünlermi bir büyüğünü al

kar çorabının uzun süre götürebileceğine aklım kesmiyor ama kaldığınızda çıkmak için kısa süreli olarak kullanılabilir. birde likit zincirler var fiyatları çok uygun ama bir işe yaramıyor.

Geri
Üst Alt