Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

P21W Led Ampül Seçimi

tanilak

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere Xenon Far olan araçlarımızda DayLight yuvalarına normal P21W ampül konmuş ve arıza ışığı yakmayan LED'lerle beni değiştirin diye bağırıyorlar :)

Bu konuda herhangi bir ampül deneyen arkadaşımız var mıdır? Ayrıca ön ve arka sinyallerdeki ampül çeşidi ne bilmiyorum ama onları da deneyen arkadaşlar var ise tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim..

Ben internette biraz araştırdım ve aşağıdaki ampülün çalıştığını gördüm, tabi gel de bul bu ampülü :)

LED-382-DRL-1a.jpg

Ekli dosyalar

• LED-382-DRL-1a.jpg
    LED-382-DRL-1a.jpg
    56.6 KB · Görüntüleme: 87
Arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere Xenon Far olan araçlarımızda DayLight yuvalarına normal P21W ampül konmuş ve arıza ışığı yakmayan LED'lerle beni değiştirin diye bağırıyorlar :)

Bu konuda herhangi bir ampül deneyen arkadaşımız var mıdır? Ayrıca ön ve arka sinyallerdeki ampül çeşidi ne bilmiyorum ama onları da deneyen arkadaşlar var ise tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim..

Ben internette biraz araştırdım ve aşağıdaki ampülün çalıştığını gördüm, tabi gel de bul bu ampülü :)

Ekli dosyayı görüntüle 9973

ben bu ampulu denedim çalışıyor ama arıza yakıyor.. link yada parça kodu varmı varmı acaba farklı bir model mi ?

Ekli dosyalar

• LED-382-DRL-3a.jpg
    LED-382-DRL-3a.jpg
    84.4 KB · Görüntüleme: 68
Yakından Görünce fark ettim benim taktığım bu değildi..

Yabancı sitelerden başka satışı varmı türkiyede acaba bir denesek?

bi araştırıcam şimdi ve tekrar dönücem, acaba başka nerelerden temin edebiliriz diye.. bu arada ön-arka sinyal ampüllerinin tipleri de P21W mi?

bi araştırıcam şimdi ve tekrar dönücem, acaba başka nerelerden temin edebiliriz diye.. bu arada ön-arka sinyal ampüllerinin tipleri de P21W mi?

Evet Sinyallerde Aynı Arkayı Sökmedim Hiç de ön Aynı Sadece çift Duylu değil :eek:key:

Ama sinyallerde hoş olmaz diye düşünüyorum zannımca ;)

Sinyaller için Osram koyu turuncu var çok Daha güzel ve uzun ömürlü :eek:key:

Ama sinyallerde hoş olmaz diye düşünüyorum zannımca ;)

Sinyaller için Osram koyu turuncu var çok Daha güzel ve uzun ömürlü :eek:key:

sinyallerin üzerinde yan sinyallerde de olduğu gibi sarı bir kapak var, turuncu ampülle daha çok bayılmaz mı (yoksa o ampülün yansıması mı)? ayrıca led takma amacımız kısa sürede etkili bir şekilde yanıp sönme olayı değil mi :)

sinyallerin üzerinde yan sinyallerde de olduğu gibi sarı bir kapak var, turuncu ampülle daha çok bayılmaz mı (yoksa o ampülün yansıması mı)? ayrıca led takma amacımız kısa sürede etkili bir şekilde yanıp sönme olayı değil mi :)

Yok Yahu Sinyallere bence hiç gerek yok hem öyle sık aralıklarla o ledlerin ömrü en fazla bir hafta olur Led yapısı gereği kesik kesik Yanmaya dayanıklı Değildir..Arka sinyaller için dediğin doğru da ön sinyallerin üzerinde herhangi bir renkli cam yok bildiğim kadarıyla görünen sarılık tamamen ampulun kendi rengi ama osram hakikaten çok tatlı yanıyor sinyallerde :eek:key: hatta parklarda bir dene bak gör beğeneceksin :eek:key:

Yok Yahu Sinyallere bence hiç gerek yok hem öyle sık aralıklarla o ledlerin ömrü en fazla bir hafta olur Led yapısı gereği kesik kesik Yanmaya dayanıklı Değildir..Arka sinyaller için dediğin doğru da ön sinyallerin üzerinde herhangi bir renkli cam yok bildiğim kadarıyla görünen sarılık tamamen ampulun kendi rengi ama osram hakikaten çok tatlı yanıyor sinyallerde :eek:key: hatta parklarda bir dene bak gör beğeneceksin :eek:key:

al o zaman sana fikir ayrılığı,

adamlar her yere led koyuyorlar yanıp sönmeye mi dayanamıyacak, koskoca bmw merco'ya ayıp ediyorsun, adamlar sinyal verdimi gözlerimiz ışıl ışıl oluyor :))

far olayına tekrar bakmalı dediğin gibi, bu arada arkanın kapak olduğuna emin miyiz o zaman?

Geri
Üst Alt